کد مطلب: 21027

دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران خبر داد

اعطا جایزه حقوق بشر اسلامی به شیرین ابوعاقله و آقای مندلا ماندلا

دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران گفت: در مراسم هفتمین دوره اعطای جایزه حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی، جایزه حقوق بشر به شیرین ابوعاقله و آقای مندلا ماندلا اعطا می شود.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایسنا، کاظم غریب آبادی در مراسم هفتمین دوره اعطای جایزه حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی که در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد، گفت: اعلامیه جهانی  حقوق بشر اسلامی تلاشی از سوی کشورهای اسلامی برای طرح جهانی حقوق بشر است و اگرچه بشریت به مراتب پیشرفته علمی دست یافته اما نیاز مبرم به ایمان دارد. غرب کوشیده با نادیده گرفتن فرهنگ کشورهای اسلامی، این کشورها را نادیده بگیرد.

غریب آبادی ادامه داد: تحولات اخیر بیانگر این است که حقوق بشر نقص می شود و کشتار افراد بی گناه به ویژه غیر نظامیان و حمایت از کشورهای تروریستی و مخاطرات زیست محیطی و فقر و تحمیل تحریم های ظالمانه و...  از تهدیدهایی هستند که صلح جهانی را نشانه گرفته است. در نتیجه این تحولات جامعه جهانی تغییراتی را پشت سر گذاشته است. نوسازی جهان به الگوهای جدیدی نیاز دارد که معنویت و عقلانیت از محورهای آن است.

وی با اشاره به مراسم  هفتمین دوره اعطای جایزه حقوق بشر اسلامی گفت:  امسال هفتمین جایزه حقوق بشر اسلامی را اعطا می کنیم و در سال جاری ۳۵ کاندیدا از ۲۲ کشور به کمیته اعطای جایزه حقوق بشر معرفی شدند که  در نهایت کمیته مذکور، خبرنگار شهیده شیرین ابوعاقله و آقای مندلا ماندلا نوه نلسون ماندلای فقید  از پیشگامان ضد آپارتاید در حمایت از مردم فلسطین را به عنوان برندگان نهایی انتخاب کرد.

وی در پایان گفت: همچنین از شهید صیاد خدایی و آیت الله جوادی آملی در راستای فرهنگ سازی و گفتمان سازی حقوق بشری تقدیر خواهد شد.

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید