کد مطلب: 20885

صفری: سیستم تبادل بانکی روسیه در ایران فعال می شود

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه ایران در گفت‌وگویی با اشاره به استفاده از سیستم تبادل بانکی روسیه در ایران گفت که با قوی شدن گروه بریکس، دولار از مبادلات مالی کشورهای عضو حذف خواهد شد.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایسنا، مهدی صفری، معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه ایران در گفت‌وگو با بخش عربی خبرگزاری اسپوتنیک گفت که در صورت قوی شدن گروه بریکس، دلار از مبادلات مالی کشورهای عضو حذف خواهد شد.

وی تاکید کرد: اکنون مساله مهمی داریم و آن وارد شدن به اورآسیا، شانگهای و بریکس است و امیدوارم با تلاش مقامات ذیربط این امر محقق شود.

صفری درخصوص فعالیت در داخل سازمان شانگهای نیز خاطرنشاد کرد: ایران امیدوار است که ارز واحد پیشنهادی به زودی برای معاملات مالی و تجاری کشورهای عضو این سازمان تصویب شود.

معاون وزیر خارجه در ادامه گفت: تهران و مسکو برای انجام مبادلات مالی پیشنهاد سیستم جدید به جای سوئیفت را مطرح کردند و اکنون تقریبا به توافق خوبی در این راستا رسیدیم.

وی همچنین تاکید کرد که دو کشور ایران و روسیه به توافقی درخصوص مبادلات تجاری از طریق ارزهای ملی دست یافتند.

صفری درخصوص فعال شدن سیستم مالی روسیه (میر) در ایران نیز تاکید کرد: فکر کنم که نظام کارت بانکی "میر" به زودی در ایران فعال شود و درخصوص به کارگیری آن در کشور توافق شده است.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید