کد مطلب: 20672

امیر عبداللهیان:

هرگونە عادی‌سازی روابط با اسرائیل را به شدت رد می‌کنیم

وزیر امور خارجه ایران گفت: جمهوری اسلامی اولین کشوری است که عراق را به رسمیت شناخت، و امنیت عراق امنیت جمهوری اسلامی است و هموارە از عراق حمایت خواهیم کرد.

به گزارش سایت خبرسراسری به نقل از ایسنا، حسین امیرعبداللهیان امروز (۲۹تیر) در اولین اجلاس منطقەای مجمع تقریب مذاهب اسلامی که با حضور مهمانانی از اقلیم عراق در استان کردستان برگزار شد اظهار کرد: در این اجلاس علما، اندیشمندان و صاحب‌نظران و فرهیختگان دو کشور ایران و اقلیم عراق پیرامون وحدت اسلامی تاکیدات و ایده‌های خود را بیان خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران همواره بر وحدت بین شیعه و سنی تاکید دارند عنوان کرد: دشمنان اسلام هموارە وحدت اسلامی را در منطقه و در جهان نیز اسلام را مورد هدف قرار دادەاند.

وزیر امور خارجه کشور بیان کرد: دشمنان اسلام و ایران با برنامه پیچیده و چند لایە با هدف تجزیه کشورهای اسلامی و وحدت بین مسلمانان به هر نوع توطئه‌ای چنگ می‌زنند.

وی ادامە داد: خوشبختانە توطئه دشمنان هموارە ناکام ماندە است، اما باید دانست کە توطئە دشمنان پایانی ندارد.

امیرعبداللهیان در ادامە افزود: امروز دشمنان برای ایجاد تفرقه بین مسلمانان از طریق شبکه‌های ماهواره‌ای برای ایجاد شک و شبهه در نسل جوان اقدام کردەاند.

وی تصریح کرد: خوشبختانە علمای بزرگ اسلامی اعم از شیعه و سنی همواره نسبت به تهدیدات دشمنان روشنگری دارند.

عبداللهیان خاطرنشان کرد: توسعه تروریست تکفیری یکی دیگر از اهداف دشمنان است که ارائه چهره‌ای نادرست از اسلام رحمانی پیامبر مکرم اسلامی و تصویر نادرست ارائه دادن از رسالت پیامبر عظیم‌الشان اسلام و تشکیل و حمایت از گروه افراطی داعش از اهداف اصلی این گروه است.

وی بر عادی سازی روابط اسلام با رژیم صهیونیستی توسط دشمنان اشارە و اظهار کرد: ما هرگونە ارتباط و عادی‌سازی روابط با اسرائیل را به شدت محکوم و رد می‌کنیم.

وزیر امور خارجه ایران عنوان کرد: بیش از دو دهه گذشته همواره شاهد این ایده از زبان رهبر انقلاب هستیم که به موضوع فلسطین تاکید دارند و ما در دستگاه دیپلماسی تلاش واحدی را دنبال کردیم که یک طرح سیاسی برای حل مشکل فلسطین به جهان ارائه شود.

وی اظهار کرد: جمهوری اسلامی اولین کشوری است که عراق را به رسمیت شناخت، و امنیت عراق امنیت جمهوری اسلامی است و هموارە از عراق حمایت خواهیم کرد.

وزیر امور خارجه ایران برحمایت همەجانبە از کشور افغانستان تاکید و بیان کرد: با تلاش جمهوری اسلامی در کنار دبیرکل سازمان ملل شاهد آتش‌بس در یمن خواهیم بود.

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید