کد مطلب: 20653

درنشست خبری مطرح شد

اردوغان: از طریق راه حل سیاسی بحران سوریه قابل حل است

رئیس جمهور ترکیه روند آستانه را موثرترین اقدامی که راه حل سیاسی را در این زمینه و در ایجاد صلح و ثبات در سوریه تسهیل می‌کند، برشمرد .

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایسنا، رجب طیب اردوغان درنشست خبری پس از برگزاری هفتمین نشست روند آستانه در سالن اجلاس سران، یادآورشد: امشب فعالیت‌های خود را برای ایجاد فضای صلح و ثبات در سوریه بار دیگر مرور کردیم تا راه حل سیاسی میسر شود.

وی تاکید کرد: فرمت روند آستانه موثرترین اقدامی است که راه حل سیاسی را در این زمینه تسهیل می‌کند.

رئیس جمهور ترکیه با اشاره به عزم راسخ آیدان روسیه و ترکیه در مذاکرات آستانه، اظهارکرد: ترور هم موضوع دیگر این نشست بود و میان سازمان های پژاک، ی.پ.گ و پ.ک.ک هیچ تفاوتی نمی‌بینیم. قبول نمی‌کنیم از یکی به عنوان ابزار استفاده و با دیگری مبارزه شود.

اردوغان یادآور شد: در مذاکرات و گفت‌ وگوهای خود روند اجرای توافقات قبلی را هم بررسی کریم و این سازمان‌های تروریستی مشکل اصلی همه ما است که هدفشان تجزیه خاک ترکیه است. در این زمینه همفکر هستیم که تنها از طرق راه حل سیاسی بحران سوریه قابل حل است. به شرکای خود در روند آستانه گفتیم روند مذاکرات سیاسی برای رسیدن به راه حل پایدار تسریع یابد.

رئیس جمهور ترکیه با اشاره به اینکه فعالیت‌های کمیته قانون اساسی هر چه زودتر باید به نتیجه برسد، افزود: رژیم سوریه در این زمینه از موضع ناسازگار پیروی می‌کند.  این روند باید در چارچوب پارامترهای سازمان ملل به نتیجه برسد. بند ۲۲۵۴ قطعنامه  شورای امنیت سازمان ملل باید در سوریه عملی و صلح و ثبات بار دیگر در سوریه حاکم شود.

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید