کد مطلب: 20577

درخواست غریب آبادی از دولت انگلیس برای آزادی تبعه ایرانی

دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران، از مخالفت دولت انگلیس با بازگرداندن تبعه ایرانی محبوس در زندان انگلیس انتقاد کرد و خواستار آزادی فوری وی شد.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایسنا، کاظم غریب آبادی، معاون امور بین المل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر، ضمن انتقاد از مخالفت انگلیس با بازگردندان «ریچارد جان» تبعه ایرانی مسیحی، که در انگلیس زندانی است، گفت: این تبعه ایرانی که بنابر برخی ادعاهای وارده علیه وی حدود ۲۰ سال است در زندان به سر می‌برد، اما حتی یک روز نیز وی را به مرخصی نفرستاده‌اند و حتی برای معالجه بیماری، با اعزام او به بیمارستان تخصصی حفاظت شده نیز مخالفت شده است.
غریب‌آبادی گفت: آقای جان به هیچ وجه از شرایط مطلوبی در زندان برخوردار نیست و از دریافت خدمات پزشکی و سلامت نیز محروم است. هرچند وزارت امور خارجه کشورمان تاکنون پیگیری‌هایی برای بهبود شرایط وی و بازگشت به ایران انجام داده، اما متاسفانه طرف انگلیسی هیچ اقدامی در این خصوص انجام نداده است.

دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان در ادامه تاکید کرد: آقای جان به منظور آزاد شدن از زندان و به امید دیپورت شدن و بازگشت به ایران حتی تابعیت انگلیسی را سالیان قبل از خود سلب نموده است، اما وزارت دادگستری انگلیس به بهانه اینکه آزادی وی می تواند برای جان اتباع انگلیسی خطرناک باشد، با این درخواست مخالفت کرد.

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید