کد مطلب: 20517

وزیر کشور : مرز خسروی برای تردد زائران اربعین بازگشایی می شود

وزیر کشور با بیان اینکه برای اربعین حسینی (ع) امسال، پنج میلیون زائر پیش‌بینی شده است، گفت: رایزنی با طرف عراقی برای بازگشایی مرز خسروی برای تردد زایران، ادامه دارد.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از پارسینه، احمد وحیدی در جمع خبرنگاران به موضوع پیاده روی اربعین اشاره کرد و افزود: امیدواریم که محدودیت کرونایی برای بحث اربعین به وجود نیاید و مردم بتوانند از فرصت اربعین استفاده کنند و این منوط به رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های صادر شده در این حوزه مثل تزریق واکسن یادآور و زدن ماسک است.

وحیدی افزود: در آخرین نوبت حدود ۳.۵ میلیون نفر زائر عتبات عالیات داشتیم که پیش‌بینی برای امسال حدود پنج میلیون زائر است.

وی اضافه کرد: قرار بر این شد که افرادی که قصد سفر دارند در سامانه مشخص شده ثبت نام کنند که ما برآوردی در این زمینه داشته باشیم تا با این برآورد تا خدمات و اقدامات لازم در مرز‌ها بهتر صورت گیرد.

وزیر کشور اظهار داشت: مرز خسروی قرار است که بازگشایی شود و طرف عراقی قول داده که نیازمندی‌های منطقه بخصوص امنیت را تامین کند که ما امسال شاهد این باشیم که از مرز خسروی تردد حجم زیادی از زائران را داشته باشیم.
آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید