کد مطلب: 20495

امیر عبداللهیان در گفت‌وگو با روزنامه ایتالیایی لا رپوبلیکا

ایران از هر اقدامی که به تشدید بحران اوکراین بینجامد خودداری می‌کند

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگو با روزنامه ایتالیایی لا رپوبلیکا ضمن تاکید بر تلاش تهران برای متوقف شدن جنگ اوکراین، ادعای آمریکا در مورد تحویل صدها پهپاد از سوی ایران به روسیه را رد کرد.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایرنا، خبرگزاری تاس به نقل از مصاحبه امروز رئیس دستگاه دیپلماسی ایران با این رسانه ایتالیایی نوشت که تهران از هر گامی که به تشدید درگیری ها در اوکراین بیانجامد، خودداری می‌کند.

حسین امیرعبداللهیان در این مصاحبه گفت: ما انواع گوناگونی از همکاری با روسیه داریم که حوزه دفاعی از جمله آنهاست. ما به هیچکدام از طرفین دخیل در مناقشه (اوکراین) کمک نمی‌کنیم چرا که مطمئنیم که این (جنگ) باید به پایان برسد.
وی افزود: من فکر می‌کنم که مشکل جای دیگری است. برخی از کشورهای غربی از جمله آمریکا در حال ساخت سلاح و تلاش برای فروش تولیداتشان هستند. ما تلاش می‌کنیم تا از هر اقدامی که به تشدید اوضاع بینجامد، بپرهیزیم.
وزیر امور خارجه کشورمان تصریح کرد: روی توقف این جنگ کار می‌کنیم

«ناصر کنعانی» سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان روز گذشته در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص اظهارات جیک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا درباره فروش فناوری‌های نوین ایرانی به روسیه، تصریح کرد: سابقه همکاری‌های میان جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه در حوزه برخی فناوری‌های نوین به پیش از آغاز جنگ در اوکراین بر می‌گردد و در مقطع اخیر هیچ تحول خاصی در این ارتباط رخ نداده است.
جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید در آستانه سفر جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا به منطقه غرب آسیا اخیرا ادعا کرد که بر اساس اطلاعات آمریکا، ایران درحال آماده سازی برای ارسال پهپاد به روسیه جهت استفاده آنها در اوکراین است.وی همچنین مدعی شد تهران در حال آماده‌سازی برای آموزش روس ها جهت کار با این پهپادها است.

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید