کد مطلب: 20033

معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور خبر داد

هماهنگی میان دولت ایران و عراق برای برگزاری مراسم اربعین

معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور گفت: توافقات شفاهی وزارت کشور درباره اربعین با طرف عراقی مکتوب می‌شود.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایسنا، سید مجید میراحمدی ظهر امروز در حاشیه جلسه ستاد اربعین در جمع خبرنگاران، گفت: جلسه ستاد اربعین امروز دوشنبه با حضور وزیر کشور و استانداران برگزار شد و  تعهدات استان‌ها برای انجام عملیات عمرانی و زیرساختی و سایر تعهدات برای اربعین مرور شد. گزارش‌های ارائه شد، نشان می‌دهد اجرای تعهدات، پیشرفت خوبی داشته است.

وی تامین امنیت، سلامت، ارزانی و سهولت  سفر را از جمله اهداف سال جاری وزارت کشور برای انجام سفر زائران اربعین حسینی به عتبات عالیات اعلام کرد.

معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور ادامه داد: جلسه ستاد مرکزی اربعین را هم به زودی با حضور رییس‌جمهور برگزار می‌کنیم چرا که ایشان  به مراسم اربعین اهتمام خاصی دارند. در آن جلسه گزارش اقدامات انجام شده ارائه می‌شود.

میراحمدی با اشاره به سفر هفته قبل وزیر کشور عراق به ایران، گفت: در دیدارهایی که داشتیم درباره مسایل اربعین صحبت کردیم و قرار شد در سفر بنده به عراق که به زودی انجام می‌شود، تمام مواردی که در توافقات شفاهی آمد، مکتوب شود. در حال حاضر  هماهنگی خوبی میان دولت ایران و عراق برای برگزاری مراسم اربعین وجود دارد.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید