کد مطلب: 19954

جزئیاتی از کمک های امدادی ایران به مناطق زلزله زده افغانستان

کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در مزار شریف از ورود اولین کاروان اعزامی هلال احمر ایران برای کمک به زلزله زدگان افغانستان خبر داد.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایسنا، سرکنسولگری ایران در مزار شریف اعلام کرد: کاروان امدادرسانی جمعیت هلال احمر ایران پس از رسیدن به ولایت خوست افغانستان، راهی شهر کاملا تخریب شده محمدیه شد تا به مردم زلزله زده افغانستان خدمت رسانی کند. 

همچنین پیش از این ‌دو فروند هواپیمای حامل کمک های امدادی جمهوری اسلامی ایران جهت کمک به آسیب دیدگان زلزله مناطق جنوب شرقی افغانستان وارد فرودگاه خوست شد و محموله های کمکی تحویل مقامات محلی گردید.

‌محموله کمک‌های ‎بشردوستانه تهران با هواپیماهای ارتش شامل ۴۰۰ دستگاه چادر امدادی و ۸۰۰ تخته موکت به ‎افغانستان ارسال شد. علاوه بر آن، محموله دیگری نیز از ولایت سیستان و بلوچستان به صورت زمینی شامل ۱۲۰۰ تخته موکت، هزار بسته غذایی و ۶۰۰ دستگاه چادر امدادی ارسال خواهد شد.

اواخر هفته گذشته زلزله ای به بزرگی ۶.۱ ریشتر مناطقی از جنوب شرق افغانستان و همچنین بخش‌هایی از پاکستان را لرزاند. تلفات این زمین لرزه که بنابر تازه‌ترین گزارش ها به بیش از هزار تن افزایش یافت.

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید