کد مطلب: 19770

جزئیاتی از رایزنی وزرای خارجه ایران و امارات

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگو با «شیخ عبدالله بن زاید» وزیر امور خارجه امارات متحده عربی در خصوص مسائل دوجانبه، منطقه ای و بین المللی به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایسنا، وزیر امور خارجه کشورمان در این گفتگو با اشاره به اولویت همسایگان در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران بر افزایش دیدار و رایزنی های دوجانبه میان مقامات دو کشور تاکید و آن را زمینه ساز توسعه و گسترش مناسبات میان دو کشور ارزیابی کرد . 

امیرعبداللهیان افزود: جمهوری اسلامی ایران خواهان حفظ امنیت و پیشرفت برای همسایگان و منطقه بوده و مداخله و حضور بیگانگان را مخل امنیت منطقه می داند. 

وزیر امور خارجه ایران، حضور رژیم اشغالگر قدس در منطقه را موجب بی ثباتی و ناامنی و عامل ترور و خراب‌کاری در کل منطقه دانست.

شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر امور خارجه امارات نیز در این گفتگوی تلفنی، با اشاره به منافع مشترک دو کشور در توسعه روابط فی مابین، از  رایزنی‌های منظم مقامات ایرانی و اماراتی استقبال کرد.

شیخ عبدالله تاکید کرد: امارات متحده عربی به هیچ طرفی اجازه اقدامات مخرب از خاک خود بر علیه کشورهای همسایه امارات را نخواهد داد و امنیت همسایگان را همیشه مد نظر خواهد داشت.

طرفین بر تداوم تماس ها و رایزنی بین دو کشور تاکید و هم‌چنین آخرین وضعیت گفتگو برای رفع تحریم ها را مورد رایزنی قرار دادند.

بر اساس این گزارش امیرعبداللهیان از همتای اماراتی خود برای سفر به تهران دعوت کرد.

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید