کد مطلب: 19590

روایت اولیانوف از تصمیم هیات های غربی در قبال مذاکرات وین

میخائیل اولیانوف نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین المللی در وین وقفه ایجاد شده در روند مذاکرات درباره توافق هسته ای ایران را تصمیم اشتباهی از جانب طرف‌های غربی دانست و درعین حال گفت که هنوز فرصت هایی برای ازسرگیری گفت وگوها وجود دارد.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایرنا، اولیانوف روز گذشته در گفت و گو با شبکه "روسیه ۲۴" گفت: "۱۰ ژوئن(۲۰ خرداد ۱۴۰۱) دقیقاً سه ماه از لحظه توقف مذاکرات وین می گذرد. فکر می کنم تعلیق مذاکرات تصمیم اشتباهی بود که توسط  اتحادیه اروپا و هیات های غربی  گرفته شد در صورتی که نیازی به این کار نبود.

وی افزود: واقعیت این است که در ۱۰ مارس، پیش نویس موافقتنامه بر سر بازگرداندن کامل توافق هسته‌ای و لغو تحریم‌ها، بیش از ۹۹ درصد مورد توافق قرار گرفته بود وفقط برخی مسائل کوچک باقی مانده بود که توافق در مورد آنها نیز در مدت یک یا دو روز قابل انجام بود.

نماینده دائم روسیه در وین افزود: اکنون لازم است مذاکرات وین از سر گرفته شود. البته، در شرایط کنونی، وضعیت متفاوت است به خصوص که پس از تصویب قطعنامه اخیر از سوی شورای حکام درباره ایران، فکر می کنم دست کم یک وقفه دیگر این بار از سوی ایران ایجاد خواهد شد. اما روند مذاکرات باید از سر گرفته شود.

اولیانوف تاکید کرد که هنوز فرصت هایی برای از سرگیری مذاکرات وین وجود دارد.

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید