کد مطلب: 19585

رئیس جمهور ونزوئلا: پرواز مستقیم تهران - کاراکاس برقرار می شود

رئیس جمهور ونزوئلا با اشاره به روابط عمیق دوستانه تهران و کاراکاس گفت: معتقدم آینده دوستی ما با ایران بسیار مسرت‌بخش و غیرقابل خدشه خواهد بود و شاهد خواهیم بود که جهان جدید چگونه شکل می‌گیرد و ما در مقابله با مشکلات مقاومت می‌کنیم و به پیشرفت خواهیم رسید.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایرنا، «نیکلاس مادورو» روز شنبه در نشست خبری مشترک با آیت‌الله «سید ابراهیم رئیسی» رئیس جمهور کشورمان در مجموعه فرهنگی - تاریخی سعدآباد، اظهار داشت: ما امروز دوره‌ای از گفت‌وگوها و مفاهمه عمیق را پشت‌سر گذاشتیم و به دنبال آن هستیم از طریق امضای سند همکاری‌های ۲۰ ساله چشم‌انداز روشنی را در مسیر توسعه روابط با تهران ترسیم کرده و در سال ۲۰۲۲ به سوی گسترش همکاری‌ها گام برداریم.

وی با بیان این‌که ونزوئلا دوران سختی را در فاصله سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰ داشته و مردم کشورش فشارهای امپریالیسم را تحمل کرده‌اند و با مقاومت و ایستادگی و عبور از آن دوره، به شرایط خوبی رسیده‌اند، افزود: ما برای آینده کشورمان اقداماتی را پیش‌بینی و با قدرت آن‌ها را دنبال می‌کنیم تا بتوانیم در سایه توسعه روابط اقتصادی‌ با دوستان خود، مسیر موفقیت را بپیماییم و در این راه از تجربیات ایران هم استفاده خواهیم کرد.

ایران در صنعت کشاورزی معجزه کرده است

رئیس جمهور ونزوئلا این نکته را هم گفت که کشورش فناوری و تکنولوژی را در کانون همکاری‌های خود با ایران قرار خواهد داد و خواستار توسعه همکاری‌ها در حوزه‌های انرژی، تأمین مالی از طریق بانک توسعه روابط ایران و ونزوئلا و تحکیم روابط دفاعی با تهران شد و خاطرنشان کرد: ایران در این سال‌ها توانسته در تولیدات کشاورزی معجزه کند و کاراکاس حتماً از تجربیات ایرانی‌ها در این حوزه نیز استفاده می‌کند.

مادرور در ادامه گفت که ونزوئلا به همین منظور ۲ اولویت را ترسیم کرده که نخستین آن توسعه فناوری و تکنولوژی در صنعت کشاورزی و دومین اولویت، تولید و توسعه محصولات کشاورزی برای صادرات است.

پرواز مستقیم تهران - کاراکاس از ماه آینده راه‌اندازی می‌شود

رئیس جمهور ونزوئلا از برقراری پرواز مستقیم تهران - کاراکاس در جهت توسعه گردشگری دو کشور خبر داد و  زمان برقراری این پرواز را از ۲۷ تیر (۱۸ جولای) امسال اعلام کرد.

مادورو گفت که کشورش از طبیعت بی‌نظیری برخوردار است و می‌تواند مقصد خوبی برای گردشگران ایرانی باشد.

وی همچنین به روابط نزدیک ایران و ونزوئلا در همه حوزه‌ها اشاره کرد و متذکر شد: تهران و کاراکاس در همه حوزه‌ها به ویژه در عرصه دفاعی، اقتصادی و انرژی (نفت و پتروشیمی) همکاری‌های نزدیکی با هم دارند.

به زودی شاهد شکل‌گیری جهان جدید خواهیم بود

رئیس جمهور ونزوئلا در پایان تصریح کرد: معتقدم آینده دوستی ما با ایران بسیار مسرت‌بخش و غیرقابل خدشه خواهد بود و شاهد خواهیم بود که جهان جدید چگونه شکل می‌گیرد و ما در مقابله با مشکلات مقاومت می‌کنیم و به پیشرفت خواهیم رسید.

پیش از برگزاری نشست خبری مشترک رؤسای جمهور ایران و ونزوئلا، سند جامع همکاری‌های راهبردی ۲۰ ساله دو کشور توسط مادورو و آیت‌الله رئیسی امضا شد.

 

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید