کد مطلب: 19571

برگزاری جشن میلاد امام رضا (ع) در سفارت ایران در تاجیکستان

به مناسبت خجسته سالروز میلاد ثامن الحجج حضرت علی بن موسی الرضا (ع) جشن باشکوهی با حضور گسترده ایرانیان و دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان برگزار شد.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایسنا، «محمد تقی صابری» سفیر جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان طی سخنانی به تبیین فضائل اخلاقی و ابعاد شخصیتی حضرت امام رضا (ع) پرداخت.

وی در ابتدای سخنان خود از خداوند متعال شکرگزاری کرد که دیگرباره فرصت و توفیق دور هم جمع شدن دوستان و عاشقان اهل بیت رسول الله (ص) را در شب میلاد سراسر سرور ثامن الحجج حضرت علی بن موسی الرضا (ع) را فراهم کرده است.

سفیر ایران در تاجیکستان با بیان اینکه «همه ابعاد زندگی حضرت امام رضا (ع) برای مسلمانان الگو و سرمشق بود»، تصریح کرد: آن حضرت رفتار پیامبرگونه داشتند و به زیور فضایل اخلاقی و کمالات نفسانی آراسته شده بودند و حلم، رأفت و احسان ایشان شامل خاص و عام می شد.

محمد تقی صابری در بخش دیگری از صحبت های خود، به منظور شرکت فعال حضار در این مراسم معنوی، سوالاتی را در مورد اوصاف و القاب و همچنین ویژگی های برجسته اخلاقی و رفتاری امام رضا علیه السلام مطرح و افراد فعال را با تقدیم جوایز تشویق کرد.

همچنین به کسانی که نام و القاب امام رضا (ع) را داشتند، هدایایی تقدیم شد.

در بخش دیگری از این مراسم، «دولتمند خال» خواننده مشهور تاجیک چند آهنگ عرفانی اجرا کرد که ترانه مشهور «شاه خراسان» که در وصف حضرت امام رضا (ع) سروده شده است، مورد استقبال گرم حضار قرار گرفت.
مراسم خجسته سالروز میلاد حضرت امام رضا (ع) با پذیرایی شام از میهمانان به پایان رسید.

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید