کد مطلب: 19516

واکنش رئیس سازمان انرژی اتمی به ارسال پیش نویس قطعنامه ضد ایرانی به شورای حکام

رییس سازمان انرژی اتمی ایران تاکید کرد: اقدام اخیر سه کشور اروپایی و آمریکا که پیش‌نویس قطعنامه‌ای را برای طرح در شورای حکام دادند، در راستای سیاست فشار حداکثری است که رژیم صهیونیستی آن را دنبال می‌کند

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایسنا، محمد اسلامی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره اقداماتی که درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران و تصمیمی که در شورای حکام در حال اتخاذ است و تاثیر این امر در روند فعالیت‌های هسته‌ای ایران، اظهار کرد: اقدام اخیر سه کشور اروپایی و آمریکا که پیش‌نویس قطعنامه‌ای را برای طرح در شورای حکام دادند، یک حرکت سیاسی است و در راستای سیاست فشار حداکثری است که پشتوانه فکری و راهبری آن را رژیم صهیونسیتی دنبال می‌کند.

وی افزود: اتهامات و ادعاهایی که الان مطرح شده ۲۰ سال است به ما نسبت می‌دهند و اساس برجام برای رفع همین اتهامات است. اگر جمهوری اسلامی برجام را پذیرفت که مذاکره کند، به خاطر همین رفع اتهام‌ها و اعتمادسازی است. تمام این موارد ادعایی در قالب PMD بسته شده است، یعنی مذاکره شده، بازدید شده و پرونده بسته شده است.

اسلامی یادآور شد: تفاهمی انجام شده که طرف‌ها برای آن تکالیفی داشتند. آنان باید تحریم‌ها را لغو می‌کردند و همکاری‌ها و تسهیلاتی را برای توسعه صنعت هسته‌ای کشور انجام می‌دادند و جمهوری اسلامی هم پذیرفته که محدودیتی در پیشبرد برنامه هسته‌ای خود در دوره زمانی مشخصی داشته باشد تا اعتمادسازی صورت گیرد.

رییس سازمان انرژی اتمی با تاکید بر اینکه الان به اول سطر برگشته‌ایم و دوباره همان ادعاها و داستانها مطرح شده است، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ماه‌ها مذاکره کرده و متن توافق به لحاظ فنی تمام شده و در بخش مربوط به تحریم‌ها مطالب گفت‌وگو شده است. باز رژیم صهیونسیتی هم به عملیات تروریستی، هم عملیات تخریبی، هم عملیات روانی و هم با زیاده‌گویی در قالب تهدیدهای مکرر کشور را تهدید می‌کند که اگر دیپلماسی، برنامه هسته‌ای ایران را متوقف نکند ما خودمان متوقف می‌کنیم.

وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران هیچگونه فعالیت هسته‌ای پنهان و نوشته‌نشده ندارد، تصریح کرد: مردم عزیز ما این را بدانند که القائاتی که این‌ها در رسانه‌های تحت نفوذ صهیونیست‌ها و غربی‌ها به شکل پرتکراری مطرح می‌کنند، هیچ سایت معرفی نشده یا هیچ فعالیت معرفی نشده، وجود ندارد. مواردی که در قالب همین اسناد کذایی و ادعایی هست، کاملاً در قالب چهار مکان مطرح شده که آمدند و چهار مکان را رفتند و بازرسی کردند و یکی از این چهار مکان را بستند.

اسلامی یادآور شد: حالا این مکان چیست؟ صفحه اورانیوم فلزی است که اگر مردم خاطرشان باشد اینها از ۲۰ سال پیش اتهام می‌زنند ایران دارد بمب می‌سازد! کدام بمب؟ اول گفتند در شیان و لویزان، بعد گفتند پارچین، بعد گفتند جنوب غرب تهران. هر روز یک آدرسی را منافقین و صهیونیست‌ها بیان می‌کردند که کشور را متهم کنند و ایران را تحت فشار قرار دهند.

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید