کد مطلب: 19478

جدیدترین ادعای بحرین علیه تهران

وزارت کشور بحرین دو گروه معارض این کشور که اخیرا در لیست تروریستی "مرکز مبارزه با تامین مالی از تروریسم" قرار گرفته‌اند را به همکاری با ایران متهم کرد.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایسنا، خبرگزاری رسمی بحرین(بنا) نوشت، وزارت کشور بحرین در بیانه ای مدعی شد که مقر دو گروه "سرایا الاشتر" و "سرایا المختار" در ایران است و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به آنها کمک مالی می کند.

در این بیانیه آمده است که این دو گروه امنیت بحرین را هدف قرار داده‌اند و "جرایم تروریستی" مرتکب شده اند و در اثر اقدامات آن ها تعدادی از شهروندان بحرینی و افراد مقیم در این کشور کشته و زخمی شده‌اند.

پیش از این سازمان امنیت کشور عربستان اعلام کرده بود که "مرکز مبارزه با تامین مالی تروریسم" که عربستان و آمریکا نیز عضوی از آن هستند 13 فرد و سه نهاد را در لیست خود قرار داده است.

این مرکز در اقدامی ضد ایرانی نام دو تبعه ایرانی و یک تبعه لبنانی را علاوه بر گروه های "سرایا الاشتر" و "سرایا المختار" که مخالف نظام آل خلیفه هستند در لیست تروریستی خود قرار داده است.

بحرین در سال‌های اخیر به کرات گروه‌ها و شخصیت‌های معارض این کشور را با ادعای ارتباط با ایران سرکوب کرده است؛ اتهامی که رژیم ال خلیفه آن را بهترین دستاویز برای قلع و قمع مخالفان حکومت خود می‌بیند.

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید