کد مطلب: 19440

کمک های غذایی بشر دوستانه ایران در راه افغانستان

سید حسن مرتضوی، معاون سفارت جمهوری اسلامی ایران به همراه سایر دیپلمات‌های ایرانی در کابل به دعوت محمدنبی عمری، والی ولایت خوست، عازم این ولایت شرقی کشور شد.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایسنا، خبرگزاری صدای افغان(آوا) نوشت: این نخستین سفر یک هیات ایرانی به شرقی‌ترین نقطه کشور بوده که در نوع خود قابل‌توجه است. هم‌زمان با این سفر، ایران برای یک هزار خانواده نیازمند از ولایات خوست و پکتیا کمک‌های غذایی بشردوستانه توزیع کرده است.

 ولایت خوست در شرق در زمان حکومت پیشین به عنوان یکی از پایگاه‌های اصلی ناامنی شناخته می‌شد، اما اکنون به نظر می‌رسد امنیت نسبی در این ولایت تأمین شده است.
در سفر مقامات سفارت جمهوری اسلامی ایران به خوست ضمن بازدید از ظرفیت‌های تجاری و اقتصادی این ولایت، طرفین در رابطه با حضور تجار ایرانی در این ولایت و آغاز توسعه تجارت بحث و گفت‌وگو کرده و مسئولین خوست برای توسعه این روابط اعلام آمادگی نمود.
سفر مقامات ایرانی به ولایات شرقی خوست و ننگرهار، حاکی از آن است که این کشور با نگاهی جدی‌تر و همه‌جانبه‌تر دیپلماسی جدید خود را در افغانستان پیگیری می‌کند.
این در حالی است که هم‌زمان با سفر هیات دیپلماتیک ایران به ولایت خوست، کمک‌های بشردوستانه خیرین ایرانی در این ولایت در میان مردم آن توزیع گردید.
در این مرحله از کمک‌های مومنانه جمهوری اسلامی ایران به افغانستان، هزار خانواده دارای معلول و شهید در ولایات خوست و پکتیا از این کمک‌ها بهره‌مند شدند.
در ده ماه اخیر حدود ۵۰ هزار خانواده نیازمند در افغانستان از کمک‌های مومنانه جمهوری اسلامی ایران بهره‌مند شده‌اند.

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید