کد مطلب: 19400

روایت مهدی صفری از اولویت های اول و دوم دولت در توسعه روابط اقتصادی

مهدی صفری، معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه و هیأت همراه در سفر به استان خوزستان ، ضمن ملاقات با مسؤولین دولتی و بخش خصوصی، مشکلات فراروی توسعه تجاری کشورمان با استانهای جنوبی عراق و بویژه مرزهای شلمچه و چزابه را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از خبر آنلاین، معاون دیپلماسی اقتصادی در جریان این سفر در نشستی در اتاق خرمشهر و با حضور مسؤولین محلی و نمایندگان بخش خصوصی خوزستان معضلات و موانع تجاری با عراق به عنوان یکی از اصلی ترین شرکای تجاری ایران و همچنین راهکارهای رفع موانع آن را مورد گفتگو و تبادل نظر قرار داد.

صفری در این نشست ضمن برشمردن تقویت ترانزیت و حمل و نقل و بهبود دیپلماسی انرژی به عنوان اولویت های اول و دوم دولت در توسعه روابط اقتصادی، خاطرنشان کرد: ترازیت می‌تواند بستر لازم جهت تداوم صادرات و واردات و همچنین توسعه صدور خدمات فنی مهندسی را ایجاد کرده و بهبود دیپلماسی انرژی نیز می‌تواند شرایط توسعه اقتصادی کشور را فراهم آورد.

وی ضمن اشاره به معضل نبود مدیریت واحد در مرزهای تجاری کشور افزود، حل این معضل می‌تواند ۲۰ تا ۳۰ درصد از مشکلات فعلی را رفع نماید.

معاون دیپلماسی اقتصادی تاکید کرد، همچنین در راستای تداوم صادرات ایران به عراق، رایزنی‌هایی با این کشور جهت احداث و راه اندازی صنایع با سرمایه، فنآوری، مدیریت و مواد اولیه ایرانی در خاک این کشور صورت گرفته و در این راستا، بررسی طرح "ایجاد مناطق آزاد مشترک در نقاط مرزی با عراق" یک ضرورت محسوب می‌ شود.

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید