کد مطلب: 19142

درحاشیه اجلاس اکو

دیدار و گفت و گوی مهدی صفری با معاون وزیر امور خارجه ترکیه

معاون وزیر امور خارجه ترکیه با معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه دیدار و رایزنی کرد.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایسنا ، «فاروق کایماکچی» معاون وزیر امور خارجه ترکیه در حاشیه اجلاس معاونان وزیران سازمان همکاری اقتصادی اکو با مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه دیدار و در خصوص گسترش روابط دوجانبه و همکاری‌های چندجانبه مذاکره و تبادل نظر کرد.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه کشورمان در این دیدار با اشاره رشد قابل توجه حجم روابط تجاری و اقتصادی ایران و ترکیه در سال ۱۴۰۰، بر اهمیت تقویت بیش از پیش روابط دوجانبه و همکاری‌های منطقه‌ای دو کشور تاکید و آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای افزایش همکاری‌ها در حوزه های بانکی، تجارت، حمل و نقل، ترانزیت، انرژی، بهداشت و فناوری های نوین و دانش بنیان با ترکیه را اعلام داشت.  

معاون وزیر امور خارجه ترکیه نیز با تاکید بر اهمیت روابط دو کشور در زمینه های مختلف، مراتب آمادگی ترکیه برای توسعه روابط با ایران و افزایش همکاری‌ها در چارچوب سازمان های منطقه‌ای و چندجانبه از قبیل سازمان اکو را اعلام داشت.

در این دیدار طرفین با اشاره به تغییرات آب و هوایی و خشکسالی، بر ضرورت همکاری کشورهای منطقه برای حفاظت از محیط زیست و مدیریت منابع مشترک آبی تاکید کردند.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید