کد مطلب: 19114

در رایزنی معاونان وزرای خارجه ایران و قزاقستان مطرح شد

جزئیاتی از سفر آتی رئیس‌جمهور قزاقستان به ایران

علی باقری معاون سیاسی وزارت امور خارجه روز دوشنبه در تهران در دیدار عادل تورسانف معاون وزیر خارجه قزاقستان با اشاره به سیاست دولت سیزدهم در خصوص اولویت روابط با همسایگان اعلام داشت، حوزه های بسیاری برای توسعه مناسبات دو کشور به خصوص در ابعاد سیاسی، اقتصادی و منطقه‌ای وجود دارد و خوشبختانه این مناسبات می‌تواند به طور قابل توجهی به تقویت صلح و ثبات در منطقه کمک کند.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایسنا، معاون سیاسی وزارت امور خارجه با اشاره به حوزه تمدنی و فرهنگی مشترک دو کشور مسلمان، بر لزوم تقویت هرچه بیشتر مناسبات فی‌مابین تاکید کرد و این امر را مستلزم تعریف پروژه‌های مشترک میان تجار ایران و قزاقستان و حمایت دو دولت از این ابتکارات دانست.

علی باقری ضمن ابراز آمادگی دولت جمهوری اسلامی ایران برای میزبانی و برگزاری هرچه موفق‌تر سفر رئیس جمهور قزاقستان به تهران، بر استفاده از این فرصت برای نهادینه‌سازی روابط دو کشور و تنظیم قراردادهای همکاری تاکید کرد.

عادل تورسانف نیز با اشاره به سفر آتی رئیس‌جمهور این کشور به ایران آن را سفری مهم در تنظیم روابط دو کشور توصیف کرد و تاکید داشت که این سفر به توافقات مهمی به ویژه در حوزه اقتصادی منجر خواهد.

وی با یادآوری برگزاری نشست سران سیکا در کشورش، حضور رئیس جمهوری اسلامی ایران را در این اجلاس بسیار مهم ارزیابی کرد.

معاون وزیر امور خارجه قزاقستان با تائید نظر طرف ایرانی در خصوص ضرورت گسترش مناسبات طرفین در بخش خصوصی گفت که کشورش برای تجار ایرانی تسهیلاتی را قائل خواهد شد.

در این دیدار ابعاد مختلف توسعه روابط در حوزه‌های دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی مورد ارزیابی و تبادل نظر قرار گرفت.

دو طرف با اشاره به مواضع همسو در زمینه افغانستان، مقابله با تروریسم و افراطی‌گری، مبارزه با مواد مخدر و موضوعات حقوق بشری، این موارد را از دیگر فرصت‌های همکاری دانستند.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید