کد مطلب: 19092

تاکید معاون وزارت خارجه بلغارستان بر برقراری پرواز مستقیم میان صوفیه و تهران

معاون وزارت خارجه بلغارستان با معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان دیدار کرد.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایسنا، علی باقری معاون سیاسی وزارت امور خارجه ضمن دیدار خانم "ولیسلاوا پترووا" معاون وزیر امور خارجه بلغارستان و هیأت همراه با تاکید بر اراده دولت جمهوری اسلامی ایران در زمینۀ توسعه بیشتر مناسبات با بلغارستان به ویژه در حوزه اقتصاد و تجارت افزود: هرگونه مشکل یا مانع در این خصوص باید با تلاش متقابل هر دو کشور و به خصوص با پیگیری وزارت خانه های امور خارجه بر طرف شود.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه با اشاره به جایگاه سنتی مناسبات و سابقه همکاری‌های دو کشور، آمادگی جمهوری اسلامی ایران متناسب با امکانات و ظرفیت‌های موجود و نیز پذیرش سرمایه‌گذاری آن کشور در ایران برای ارتقاء سطح همکاری‌های تخصصی را مورد تاکید قرار داد.

طرفین در این دیدار ضمن مرور تحولات منطقه‌ای و بین المللی بر لزوم رایزنی مستمر و تبادل تجربیات متقابل در زمینه‌های مختلف از جمله مسائل و پیامدهای ناشی از پذیرش مهاجران و پناهندگان تأکید کردند.

خانم "ولیسلاوا پترووا" نیز در این دیدار با اشاره به پیشینۀ 125 ساله روابط دیپلماتیک ایران و بلغارستان، عضویت کشورش در اتحادیه اروپا را فراهم آورنده زمینه‌های بیشتر برای همکاری دو کشور افزون بر روابط دوجانبه دانست و بر اهمیت برقراری پرواز مستقیم میان صوفیه و تهران به عنوان تسهیل کننده ارتباطات مردمی، تجاری و کلان روابط فیمابین تاکید کرد.

معاون وزیر امور خارجه بلغارستان با ابراز خرسندی از سفر به کشوری با سابقه تمدنی و فرهنگی هم‌چون ایران آمادگی کشورش را برای برگزاری بیستمین کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور در نیمه دوم سال جاری در تهران اعلام کرد و بر حوزه‌های فرهنگ، ورزش و جوانان به عنوان زیرساخت روابط دیرینه دو کشور که می‌توانند هم‌چنان به توسعه بیشتر مناسبات دیپلماتیک و دیگر زمینه‌های روابط مساعدت نمایند، تاکید کرد.

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید