کد مطلب: 19047

سفر معاون نخست وزیر قزاقستان به تهران

هیأتی از جمهوری قزاقستان به ریاست معاون نخست وزیر و وزیر تجارت و همگرائی این کشور، روز شنبه به منظور یک سفر کاری دو روزه، وارد ایران شد.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایرنا، هیأتی از جمهوری قزاقستان به ریاست «بخیت سلطانوف» معاون نخست وزیر و وزیر  تجارت و همگرائی این کشور، روز شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ به منظور یک سفر کاری دو روزه، وارد ایران شد.

در این سفر قرار است تعدادی از دیدارهای مهم معاون نخست وزیر جمهوری قزاقستان با مقامات ارشد ایرانی برای بحث و بررسی در مورد طیف گسترده‌ای از موضوعات همکاری قزاقستان و ایران برگزار شود.

در این سفر پیش‌بینی می‌شود سلطانوف با محمد مخبر، معاون اول رئیس جمهور دیدار و در خصوص توسعه همکاری های دوجانبه، از جمله افزایش گردش تجاری قزاقستان و ایران گفت‌وگو کند.

علاوه بر این، رئیس این هیأت قزاقستانی با رؤسای وزارتخانه‌های کشاورزی، نفت، راه و شهرسازی و بهداشت ایران، شرکت ملی نفت و شرکت ملی راه‌آهن، بانک مرکزی و اتاق بازرگانی ایران، اتاق مشترک صنعت قزاقستان و ایران، و همچنین شرکت های بزرگ واردات و صادرات، غلات، دانه‌های روغنی، ترانزیت، بندری، راه‌آهن، لجستیک و سایر شرکت های ایرانی دیدار خواهد کرد.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید