کد مطلب: 18612

وزیر دفاع پیشین آمریکا از رسوایی ترامپ علیه ایران پرده برداشت

وزیر دفاع پیشین آمریکا در کتابی که قرار است به زودی منتشر شود، نوشته است که دونالد ترامپ پیش از انتخابات سال ۲۰۲۰ قصد ترور یک فرمانده نظامی ایران را داشته است.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایسنا، روزنامه گاردین نوشت، مارک اسپر وزیر دفاع پیشین آمریکا در کتاب جدید خود با عنوان “سوگند مقدس” خاطرات خود را در دوران فعالیتش در دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا به رشته تحریر درآورده است.

وی در بخشی از این کتاب نوشته است که ترامپ پیش از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ برای پیشبرد اهداف سیاسی و انتخاباتی خود قصد داشته است یک افسر ارشد نظامی ایران را در خارج از مرزهای این کشور ترور کند.

به نوشته مارک اسپر، این خبر را رابرت او براین، مشاور امنیت ملی پیشین کاخ سفید به مارک میلی رئیس وقت ستاد مشترک ارتش آمریکا اطلاع داده است که تعجب و تحیر او را نیز برانگیخته است. مارک اسپر به نام این افسر نظامی اشاره‌ای نکرده است.

وزیر دفاع پیشین آمریکا همچنین نوشته است: این، واقعا یک ایده بسیار بد با پیامدهای گسترده بود اما مارک میلی گمان می‌کرد که اوبراین صرفاً منافع سیاسی ترامپ از این حمله را در نظر گرفته است.

به نوشته گاردین، مارک اسپر در خاطرات خود در این کتاب تلاش کرده است چهره فردی عاقل را به نمایش بگذارد که همواره در برابر پیشنهادات بد و غیرقانونی دونالد ترامپ، ازجمله حمله به افسر نظامی ایرانی مقاومت کرده است.

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید