کد مطلب: 18592

وزیر امور خارجه به بهارستان می رود

​وزیر امور خارجه برای پاسخگویی به سوال ۲ تن از نمایندگان به مجلس می‌رود.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایرنا، حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه روز(سه‌شنبه) هفته آینده برای پاسخگوی به سوالات ۲ تن از نمایندگان در مجلس حضور خواهد یافت.

در یک مورد سؤال حبیب‌الله دهمرده نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند از وزیر امور خارجه درباره حقابه ایران از رودخانه هیرمند مطرح است که مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

در مورد بعدی سوال جلال محمودزاده نماینده مهاباد درباره اقدامات وزارت امور خارجه در مورد سدسازی‌های ترکیه و اثرات آن بر کشورمان رسیدگی خواهد شد.

اخیرا این سوالات در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی از وزیر امور خارجه مطرح شده که هر ۲ نماینده از توضیحات آقای امیرعبداللهیان قانع نشده در نتیجه وزیر، هفته آینده در جلسه علنی حاضر و به سوالات آنها در حضور نمایندگان پاسخ خواهد داد.

طبق ماده ۲۰۷ آیین‌نامه داخلی مجلس، هر نماینده می‌تواند راجع به مسائل داخلی و خارجی کشور از وزیر مسئول درباره وظایف او سؤال کند البته سؤال باید کتبی و صریح بوده و در فرم مخصوص که هیأت رئیسه تهیه می‌نماید توسط نماینده تنظیم و به هیأت رئیسه تسلیم شود.

هیأت رئیسه موظف است سؤال را فوری به کمیسیون تخصصی ذی‌ربط ارسال کند و کمیسیون موظف است حداکثر ظرف پانزده ‌روز پس از وصول سؤال، جلسه‌ای با حضور وزیر و سؤال‌کننده تشکیل دهد و با استماع نظرات سؤال‌کننده و وزیر و بررسی‌های لازم، به موضوع رسیدگی کند.

در نهایت چنانچه سؤال‌کننده، توضیحات وزیر را قانع‌کننده نداند، کمیسیون با تعیین قلمرو «ملی» یا «منطقه‌ای» سؤال، بلافاصله نسبت به ارجاع سؤال ملی به هیأت رئیسه جهت اعلام وصول در نخستین جلسه علنی اقدام می‌کند.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید