کد مطلب: 18469

رییس دفتر حافظ منافع ایران در مصر

فروپاشی اسرائیل یک امر محتوم است

هم‌زمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان مصادف با روز جهانی قدس، ده‌ها تن از شخصیت‌ها و متفکرین سیاسی، دانشگاهی و فعالان رسانه‌ای مصر جمعه شب در مراسم بزرگداشت این روز به میزبانی دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی ایران شرکت کردند.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایسنا، ناصر کنعانی، رئیس دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی ایران در قاهره ضمن خیرمقدم به شرکت کنندگان، در سخنرانی خود با اشاره به پیشینه نامگذاری روز جهانی قدس از سوی امام خمینی بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی ایران، فرمایشات ایشان در مورد تهدید بودن رژیم صهیونیستی برای تمام کشورها و ملت های اسلامی و ضرورت وحدت امت اسلامی برای آزادی آن را یادآوری کرد.

کنعانی چالش های مهم مساله فلسطین در شرایط فعلی را شامل غفلت بسیاری از دولت های اسلامی در برابر خطر اسرائیل، اقدام برخی از دولت های اسلامی به دراز کردن دست دوستی به سمت رژیم غاصب صهیونیستی، اعتماد برخی به آمریکا در موضوع فلسطین، اختلافات درون فلسطینی و روند عادیسازی روابط برخی کشورها با رژیم صهیونیستی برشمردند.

 وی تاکید کرد:  عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی هیچگونه توجیه اخلاقی و انسانی ندارد و از نظر سیاسی نیز منطق آن ضعیف بوده و قابل دفاع نیست.

رئیس دفتر حفاظت منافع کشورمان افزود: جمهوری اسلامی ایران بر مبنای دیدگاه حکیمانه بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی و نیز رهنمودهای مستمر حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب و همچنین بر مبنای درک راهبردی از ماهیت رژیم صهیونیستی، این رژیم را تهدیدی مشترک برای جهان اسلام و آزادی فلسطین را مهمترین اولویت جهان اسلام می داند.

وی ادامه داد: حمایت  جمهوری اسلامی ایران از مردم فلسطین یک سیاست کوتاه مدت، تاکتیکی و یا منفعت طلبانه نیست. همه می دانند که جمهوری اسلامی ایران به دلیل ضدیت با رژیم صهیونیستی، هزینه های بسیار سنگینی را متحمل شده است.

رئیس نمایندگی کشورمان در قاهره اظهار کرد :  ملت فلسطین تقسیم بندی های تصنعی ایجاد شده در سرزمین فلسطین را نادیده گرفته و توان خود را بتدریج در هم ادغام می کنند، بگونه ایکه امروز اشغالگران نه تنها در نوار غزه و کرانه غربی، بلکه در اراضی اشغالی ۱۹۴۸ و حتی در قلب تلاویو نیز احساس امنیت نمی کنند.

وی در پایان  سخنان خود تاکید کرد: ملت مظلوم اما مقاوم فلسطین، برغم گذشت بیش از ۷ دهه از اشغال سرزمین شان، امروز قدرتمندتر از قبل در وسط میدان است و اشغالگران صهیونیست را در تمام اراضی فلسطینی به چالش کشیده است. موازنه قدرت راهبردی هر روز بیشتر از قبل به نفع فلسطینیان رقم می خورد. فروپاشی اسرائیل یک امر محتوم بوده و صرفا مربوط به مسئله زمان است. این خطر برای صهیونیست ها آنقدر نزدیک بنظر می رسد که اکنون بسیاری از نخبگان و رهبران صهیونیستی نیز آشکارا نسبت به چنین خطری هشدار می دهند.

در ادامه این مراسم همچنین جمعی از حاضرام در سخنانی ضمن تجلیل از ایستادگی و حمایت های جمهوری اسلامی ایران از ملت فلسطین، بر لزوم ایستادگی تا تحقق آرمان فلسطین از بحر تا نهر تاکید کردند.

لازم به ذکر است در حاشیه این مراسم، نمایشگاهی از عکس و پوسترهای مربوط به فلسطین و روز قدس برپا شده بود که مورد بازدید شرکت کنندگان قرار گرفت.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید