کد مطلب: 18466

4 درس بزرگ مساله فلسطین برای مسلمانان به روایت سفیر ایران در روسیه

سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه با بیان اینکه استاندارد دوگانه جهان در خصوص حقوق بشر به عنوان اولین درس در مسئله فلسطین است، گفت: غرب نسبت به مظلومیت مردم فلسطین بی‌تفاوت هستند و این نشان‌دهنده دروغین بودن ادعای غرب است.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایرنا،  همزمان با روز جهانی قدس، سفارت جمهوری اسلامی ایران میزبان جمع بزرگی از مسلمانان مسکو در خیمه ماه مبارک رمضان بود.

در این برنامه که با دعوت از عموم روزه داران روسیه از اقشار مختلف و با حضور شخصیت‌های فرهنگی و مذهبی آن کشور برگزار شد، کاظم جلالی سفیر کشورمان در سخنرانی خود به مناسبت روز جهانی قدس از  وظیفه شرعی مسلمین در دفاع از مظلومین سخن گفت.

جلالی در سخنرانی خود بر چهار درس بزرگ که مسلمانان باید از مسئله فلسطین بیاموزند سخن گفت.

سفیر کشورمان از استاندارد دوگانه جهان در خصوص حقوق بشر به عنوان اولین درس در این زمینه یاد کرده و گفت در حالی که شعار حمایت از حیوانات در جهان داده می‌شود، نسبت به مظلومیت مردم فلسطین بی‌تفاوت هستند و این نشان‌دهنده دروغین بودن ادعای غرب است.

سفیر کشورمان در روسیه در ادامه بر باور به مقاومت به عنوان دومین درس در مسئله فلسطین تاکید کرده و گفت هیچ مذاکره ای با رژیم صهیونیستی تاکنون به نتیجه نرسیده است.

جلالی با اشاره به تفرقه افکنی‌های دشمنان گفت که وحدت، سومین درسی است که می‌توان از مسئله فلسطین اموخت.

ایشان با اشاره به وعده صادق خداوند به مستضعفین، این امر را درس چهارمی دانست که باید در مسئله فلسطین مورد توجه قرار داد.

در این نشست که با حضور رییس مرکز اسلامی مسکو، رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران، معاون اداره دینی مسلمانان روسیه برگزار شد، برنامه‌های فرهنگی از جمله تواشیح، سرودهای مذهبی و سخنرانی شخصیت‌های مختلف روسی در حمایت از قدس شریف همراه بود.

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید