کد مطلب: 18464

سفیر ایران در بلاروس: ایران با افتخار در کنار ملت فلسطین ایستاده است

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلاروس در سخنرانی خود به مناسبت روز قدس ضمن بیان این که نصرت الهی در انتظار مجاهدان فلسطینی است، خواستار حمایت ملت ها و دولت های مسلمان از مبارزات رهایی بخش ملت فلسطین شد.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایسنا، سعید یاری سفیر کشورمان در بلاروس طی سخنانی که به مناسبت روز قدس در مراسم نماز جمعه مسجد مسلمانان مینسک انجام شد، با اشاره به تدبیر دوراندیشانه امام خمینی ( ره )، بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، در نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان " روز قدس "، این تدبیر را الهام بخش بیداری و همبستگی امت اسلام در حمایت از ملّت مظلوم فلسطین و زنده نگه داشتن آرمان آزادی اولین قبله مسلمین و عمل به آموزه‌ قرآنی «ظلم ستیزی » دانست. 

این دیپلمات کشورمان تاکید کرد: موضوع فلسطین دل همه آزادی خواهان جهان را به درد آورده و حمایت از ملت مظلوم فلسطین به معیاری برای آرمان عدالت طلبی و انسان دوستی تبدیل شده و جمهوری اسلامی ایران با افتخار در کنار ملت فلسطین ایستاده است. 

بلاروس

وی همچنین با تاکید بر اینکه نصرت الهی در انتظار مجاهدان فلسطینی است، خواستار حمایت ملت ها و دولت های مسلمان و آزادی خواه جهان از مبارزات رهایی بخش ملت فلسطین شد.

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید