کد مطلب: 18456

تبریک وزارت خارجه ایران به مناسبت روز ملی خلیج فارس

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران فرارسیدن دهم اردیبهشت ماه، روز ملی خلیج فارس را گرامی داشت

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایسنا ، در بیانیه وزارت خارجه درباره روز ملی خلیج فارس آمده است: خلیج فارس، این پهنه آبی تمدن ساز کهن  در طول تاریخ  پر فراز و نشیب منطقه ، همیشه در همه زبانها و بطور مستمر مزین  به نام خلیج فارس و معادلهای آن در سایر زبانهای جهان بوده است.

 از هزاره های پیش از میلاد تا کنون در کتاب  ها،  سفرنامه ها،  اسناد،  نقشه ها ، پژوهش‌های تاریخی و اسناد بین المللی  متعدد در زبانهای مختلف،  نام کهن خلیج فارس و یا دریای پارس  همواره مورد اشاره، تصریح و تاکید مورخان و پژوهشگران بویژه در منابع معتبر عربی و اسلامی بوده است.

دولت جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر سیاست همسایگی،  امیدوار است این پهنه آبی مامن امنیت و ثبات منطقه و نماد صلح ، دوستی و همزیستی بین ملت‌های منطقه باشد و دیگران به برقراری صلح وامنیت آن به دست کشورهای پیرامونی خلیج فارس احترام بگذارند.

این روز بزرگ را که یادآور اخراج استعمارگران از منطقه است، به همه ایرانیان و آنان که تمام همت خود را برای صیانت و حراست از این آب و خاک بکار گرفتند تبریک می گوییم و  یاد و نام شهدای گرانقدر خلیج فارس را گرامی می داریم.

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید