کد مطلب: 18450

مراسم روز جهانی قدس در کویت برگزار شد

مراسم روز جهانی قدس امروز به دعوت سفارت کشورمان در کویت در یکی از تالارهای بزرگ این کشور با شکوه خاصی برگزار شد.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایسنا ، در این مراسم جمع کثیری از شخصیتهای سیاسی،فرهنگی و اجتماعی ،علما و روحانیون مسلمان و مسیحی، رئیس واعضای انجمن دوستی ایران و کویت، سفرای کشورهای اسلامی و خارجی ،تعدادی از شخصیتهای فلسطینی و نخبگان جامعه ایرانی مقیم کویت حضور داشتند.

سفیر کشورمان در کویت طی سخنانی در این مجلس گفت: حمایت جمهوری اسلامی ایران از مردم تحت ظلم و ستم دیده فلسطین یک سیاست کوتاه مدت و تاکتیکی نیست بلکه پیوند با اصول و مبانی انقلاب اسلامی و ریشه در اعتقادات دینی ، انسانی و بشردوستانه ما دارد.

محمد ایرانی افزود: بدون تردید قضیه فلسطین مسئله اول جهان اسلام و محور وحدت امت اسلامی است و با این نگاه ، رژیم صهیونیستی مشکل اول و مشکل اساسی جهان اسلام و دشمن اول امت اسلامی است.
وی تاکید کرد: در این روزها همه ما شاهدیم رژیم صهیونیستی در رفتارهای اخیر خود بر اقدامات خشونت آمیز علیه جامعه فلسطینیان افزوده است و دست به تنبیهات دسته جمعی می زند و هر روزه مرتکب نقض فاحش ، مستمر و سیستماتیک حقوق بشر از جمله نقض حقوق کودکان و زنان می شود . آیا این اقدام جنایت علیه بشریت محسوب نمی شود؟.

در ادامه  این مراسم محمد السنعوسی وزیر پیشین فرهنگ و اطلاع رسانی کویت و رئیس انجمن دوستی طی سخنانی ضمن تاکید بر اهمیت گسترش روابط مردمی و اجتماعی دو ملت همسایه ومسلمان از نقش جامعه ایرانی مقیم کویت در سازندگی این کشور تجلیل کرد.

 وی ابراز امیدواری کرد: انجمن دوستی ایران وکویت بتواند گامهای موثری در پیشبرد همکاری تجاری و اقتصادی دو کشور بردارد.
در حاشیه مراسم نمایشگاه عکسی از مبارزات سلحشورانه مجاهدان فلسطینی علیه رژیم ددمنش صهیونیستی برپا شد.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید