کد مطلب: 17971

پاسخ قاطع سفیر ایران در کابل به ادعای اذیت و آزار مهاجران افغان

سفیر ایران در افغانستان تاکید کرد که بدرفتاری با مهاجران افغانستان سیاست جمهوری اسلامی ایران نیست و درحال حاضر هم سفارت افغانستان در تهران که مربوط به دولت پیشین افغانستان است با دولت سرپرست همکاری می کند

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایسنا، بهادر امینیان سفیر کشورمان در افغانستان در گفت وگو با شبکه خبری طلوع نیوز که بخش هایی از آن منتشر شده درباره تصاویر منتشر شده که در آن ادعای اذیت و آزار مهاجران افغان مطرح شده، اظهار داشت: ما یک کشور مستقل هستیم اگر کسی غیر قانونی از دیوار خانه شما بالا بیاید، شما چه کار می کنید؟ 

وی تصریح کرد: ما یک گروهی داریم به نام سازمان مجاهدین خلق که چند هزار نفر فقط کلیپ تولید می‌کنند علیه جمهوری اسلامی ایران. اینها حتی در افغانستان هم فعالیت دارند. 

سفیر کشورمان در کابل تاکید کرد بدرفتاری با مهاجران افغانستان سیاست جمهوری اسلامی ایران نیست و در حال حاضر هم سفارت افغانستان در تهران که مربوط به دولت پیشین است با دولت سرپرست همکاری می کند.

امینیان خاطرنشان کرد: امیدوارم مسایل افغانستان حل شود و در اینجا آشتی ملی به وجود آید و همه اقوام خودشان را در حکومت شریک بدانند. 

وی درباره تصویری از نوع برخورد با مهاجران که در دست مجری برنامه بود، گفت: اگر ایران این اندازه بد است براساس تصویری که شما در دست دارید یا این افراد می گویند چرا مهاجران به بقیه کشورها نمی روند؟ می روند ایران؟ 

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار