کد مطلب: 17905

جزئیاتی از درخواست ضد ایرانی جمهوری خواهان از بایدن

تعدادی از سناتورهای جمهوری‌خواه آمریکا با انتقاد از سیاست‌های رئیس جمهور کشورشان در قبال ایران ادعاهای خود علیه ماهیت برنامه هسته‌ای ایران را تکرار کردند.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایسنا، چند عضو جمهوری‌خواه مجلس سنای آمریکا در نامه‌ای خطاب به جو بایدن رئیس جمهور این کشور ادعاهایی را علیه جمهوری اسلامی ایران مطرح کردند و از او خواستند تا به رژیم صهیونیستی تسلیحات لازم برای دفاع از خود در برابر آنچه ایران مجهز به سلاح هسته‌ای عنوان کرده‌اند، بدهد.

بنابر گزارش وب سایت اطلاع‌رسانی سنای آمریکا، مارکو روبیو، تد کروز، تام کاتن، جیم ریش، لیندسی گراهام، بیل هاگرتی و راگر ویکر که همگی جمهوری‌خواه هستند، امضا کنندگان این نامه به شمار می‌آیند.

این سناتورها در نامه خود ضمن انتقاد از سیاست‌های بایدن در قبال کشورمان مدعی شده‌اند که حصول توافق هسته‌ای جدید با ایران راه را برای دستیابی این کشور به سلاح هسته ای هموار می‌کند و چنین چیزی موجودیت اسرائیل، کشورهای متحد واشنگتن در منطقه و نیروهای آمریکایی در خاورمیانه را به خطر می‌اندازد.

آنها در ادامه ادعاهای ضد ایرانی‌ خود از جو بایدن خواستند تا رژیم صهیونیستی را به توانمندی‌های نظامی لازم برای دفاع از خودش در برابر آنچه ایران مسلح به سلاح‌های هسته‌ای عنوان کرده‌اند، مجهز کند. 

 این ادعاها در حالی به‌طور مکرر از سوی مقامات آمریکایی مطرح می‌شود که جمهوری اسلامی ایران بارها تاکید کرده است که به دنبال دستیابی به ظرفیت تولید سلاح هسته‌ای نیست و بمب اتم هیچ جایگاهی در دکترین دفاعی ایران ندارد.

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید