کد مطلب: 17713

در دیدار نفتالی بنت با آنتونی بلینکن

نسخه جدید رژیم صهیونیستی برای برجام

وزیر خارجه آمریکا از نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی درخواست کرد تا جایگزین‌های خود برای توافق هسته‌ای با ایران را به وی ارائه کند.

به گزارش خبر سراسری به نقل از ایسنا، یک مقام وزارت خارجه آمریکا و یک مقام صهیونیستی به پایگاه خبری اکسیوس اطلاع دادند که آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا از نفتالی بنت، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و دیگر مقامات این رژیم خواستار ارائه جایگزین‌های آن‌ها برای توافق هسته‌ای شده که باعث محدود شدن غنی‌سازی اورانیوم توسط تهران می‌شود.

به گفته این مقامات، ایران محور دیدارهای بلینکن و بنت در روز یکشنبه بوده است اما علی‌رغم وجود اختلافات میان طرفین، جو گفت‌وگوها پرتنش نبوده است.

این مقامات همچنین گفتند که بلینکن از بنت پرسیده که جایگزین وی برای برجام چیست و چگونه می‌خواهد از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای جلوگیری کند.

بنت نیز در پاسخ به این سوال بلینکن مدعی شده اگر ایران بداند آمریکا و کشورهای اروپایی تحریم‌ها علیه این کشور را به سطح تحریم‌های روسیه می‌رسانند، از غنی‌سازی اورانیوم تا سطح نظامی 90 درصد خودداری خواهد کرد.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه توافق هسته‌ای با ایران را یک "چاره موقت برای چند سال" خواند و عنوان کرد که این توافق تنها میلیاردها دلار به ایران خواهد داد تا برای فعالیت‌های منطقه‌ای استفاده کند.

ادعای نفتالی بنت درخصوص تلاش ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای درحالی تکرار می‌شود که مقام معظم رهبری در فتوایی، تولید، نگهداری و به‌کارگیری تسلیحات هسته‌ای را حرام اعلام کرده‌اند.

مقامات ایران نیز بارها بر اساس این فتوا تاکید کرده‌اند فعالیت‌های هسته‌ای ایران صرفا اهداف صلح‌آمیز را دنبال می‌کند و دربردارنده اهداف نظامی نیست

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید