کد مطلب: 17158

هدف از سفر وزرای عراقی به تهران مشخص شد

وزارت برق عراق اعلام کرد که هیات‌های بلند پایه عراقی از جمله سه وزیر به ایران خواهند آمد تا درخصوص افزایش صادرات گاز ایران به این کشور رایزنی کنند

به گزارش خبر سراسری به نقل از خبرگزاری رسمی عراق(واع)، احمد موسی، سخنگوی وزارت برق عراق اعلام کرد که هیات‌های عراقی بلندپایه از جمله سه وزیر و مسئولان دیگر به زودی به ایران سفر خواهند کرد.

وی تاکید کرد: هدف از این سفر توافق درخصوص ازسرگیری ساز و کار صادرات گاز ایران به این کشور و حمایت از شبکه ملی به منظور آماده شدن برای فصل تابستان است.

موسی در بخش دیگری از اظهارات خود خاطرنشان کرد: کاهش صادرات گاز ایران به عراق هنوز ادامه دارد و ایران روزانه حداقل باید ۴۵میلیون مترمکعب گاز به عراق صادر کند اما این صادرات اکنون ۸ میلیون متر مکعب است.

وی در ادامه در رابطه با سفر هیات‌های بلندپایه عراقی به ایران گفت: این هیات‌ها وزرای برق، دارایی و نفت و همچنین مدیر کل بانک‌ تجارت عراق را شامل می‌شود.

ا،چند روز پیش فواد حسین، وزیر خارجه عراق در گفت‌وگو با الشرق الاوسط با اشاره به بحران‌ برق و گاز در عراق گفت که ۴۵ درصد برق و گاز این کشور از ایران وارد می‌شود اما ایران نیز خودش گاهی اوقات با بحران مواجه می شود زیرا یک کشور بزرگی است و به برق زیادی نیاز دارد به همین دلیل به این فکر هستیم که از کشورهای خلیج(فارس) انرژی وارد کنیم.

پیش از این نیز احمد موسی، سخنگوی رسمی وزارت برق عراق در یک نشست خبری تاکید کرد که این کشور هیچ جایگزینی برای گاز ایران ندارد.

وی با اشاره به کاهش صادرات گاز ایران به عراق و راه اندازی ابتکارعملی در راستای حمایت دولت از انرژی در این کشور گفت: برای تنوع منابع گازی و کاهش وابستگی به طرف ایرانی تلاش می‌کنیم.

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید