کد مطلب: 16764

سرکنسولگری ایران در حلب : آماده ارائه خدمات به زائران ایرانی در سوریه هستیم

سرپرست سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در حلب، در مراسم ویژه ای که در حسینیه شهدای شهر «نبل» در تقارن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و سالروز آزادسازی «نبل» و «الزهرا» برگزار شده بود، شرکت کرد .

به گزارش خبر سراسری به نقل از ایسنا، عبدالله رجبعلی نژاد در حاشیه این مراسم  در گفت‌وگو با خبرنگار المیادین و الاخباریه سوریه، ضمن تبریک این دو روز مبارک، آمادگی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران را برای همکاری و مساعدت در خصوص فعالیت های تجاری و اقتصادی اعلام کرد .

رجبعلی نژاد، مقاومت مردم الزهرا و نبل را که سه سال و نیم در مقابل مسلحین ایستادگی کردند ستود و آنان را سمبل و اسوه مقاومت نامید.

 وی تاکید کرد: موقعیت این دو شهر که در راه مواصلاتی با قلب اقتصادی محور مقاومت قرار دارد، ارزشمند بوده و  ان‌شاءالله با توانمندی جوانان مقاوم خود باعث شکوفایی اقتصادی می شود .
رجبعلی نژاد تصریح کرد : استان حلب، به عنوان قطب اقتصادی محور مقاومت دارای شهرصنعتی شیخ نجار، بزرگترین شهر صنعتی کشور سوریه با ظرفیت های بالقوه بسیار تولیدی و صنعتی است. همچنین اماکن تاریخی و زیارتی مهمی نظیر قلعه تاریخی حلب و زیارتگاه های مهم مشهدالحسین و مشهد محسن دارد.

این دیپلمات ایرانی افزود : همچنین حلب از مقاصد زیارتی به شمار می رود و سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در حلب، آمادگی خود را برای ارائه خدمات به زائران اعلام کرده  است.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید