کد مطلب: 21839

بازخوانی گزارشی از «جمهوری اسلامی»

شوک‌های لحظه‌ای بنزین

روزنامه «جمهوری اسلامی» در گزارشی به موضوع نگرانی‌ها درباره افزایش قیمت بنزین پرداخته است.

گروه سیاست سایت خبرسراسری: افزایش قیمت بنزین در دولت رئیسی بحثی بود که از آغاز دولت ترس و نگرانی آن در جامعه احساس می شد و بخصوص با جراحی اقتصادی که دولت انجام داد بحث گرانی بنزین نیز دوباره مطرح شد.حالا دولت با کم کردن سهمیه ها گویا در حال آماده کردن ذهن جامعه برای اتفاقی بزرگ است.

روزنامه جمهوری اسلامی در شماره امروز خود در گزارشی با عنوان«کاهش سهمیه بنزین آزاد به 150لیتردر ماه» در اینباره نوشته است:

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با بیان اینکه کاهش سهمیه بنزین آزاد محدودیتی برای خودروهای شخصی ایجاد نمی‌کند، گفت: تغییر جدید فقط از قاچاق بنزین جلوگیری خواهد کرد.

‌جلیل سالاری‌ در گفت‌‌وگو با خبرگزاری فارس، با اشاره به کاهش 100 لیتری سهمیه بنزین 3000 تومانی در کارت‌های سوخت شخصی گفت: دلیل اصلی تغییر سهمیه‌ بنزین آزاد از ماهانه 250 به 150 لیتر مبارزه با قاچاق بنزین بوده است و این موضوع مشکلی برای مصرف بنزین مردم ایجاد نمی‌کند.

وی گفت: سهمیه بنزین 1500 تومانی به میزان 60 لیتر در ماه برای خودروهای شخصی باقی مانده است و 150 لیتر نیز به صورت سهمیه آزاد از ماه جاری در نظر گرفته می‌شود. سالاری گفت: بدین ترتیب هر خودروی شخصی ماهانه 210 لیتر بنزین خواهد داشت، یعنی می‌تواند 2100 کیلومتر در ماه مسافت طی کند.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش گفت: طی کردن مسافت 2100 کیلومتری برای خودروهای شخصی بسیار بیشتر از نیاز هر خودرو است و در واقع تنها اتفاقی که با این تغییر رخ می‌دهد کاهش قاچاق بنزین از شهرهای مرزی است.

وی تاکید کرد: علاوه بر سهمیه بنزین آزاد، کارت سوخت جایگاه‌ها نیز همچنان وجود دارد که باعث می‌شود تمامی نیاز هر خودرو تامین شود. سالاری گفت: طبق آمار تنها 2 تا 3 درصد از خودروها از سهمیه‌ای بنزین آزاد کارت خود استفاده می‌کنند و آنها نیز در صورت نیاز از کارت سوخت جایگاه‌ها استفاده می‌کنند و از این به بعد هم این امکان وجود دارد.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش گفت: به دلیل یکپارچه بودن سامانه سوخت نمی‌توان تنها برای شهرهای مرزی سهمیه دوم بنزین را از 250 به 150 کاهش داد و مابقی شهرها را استثنا کرد، البته کاهش سهمیه بنزین آزاد نیز مشکلی برای عموم مردم ایجاد نمی‌کند و فقط بصورت نقطه‌زن مانع قاچاق بنزین می‌شود.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید