کد مطلب: 18858

بازخوانی یک گزارش

واردات خودرو به روایت «جمهوری اسلامی»

روزنامه «جمهوری اسلامی» در گزارشی به موضوع واردات خودرو پرداخته است.

گروه اقتصاد سایت خبرسراسری: واردات خودرو پس از فراز و نشیب های بسیار بالاخره آزاد شد.اتفاقی که می تواند بر کاهش قیمت خودرو در داخل تاثیر قابل توجهی داشته باشد و از گرانی بیش از حد خودرو های خارجی نیز جلوگیری کند اما شاید مهم ترین تاثیر آن بر کیفیت خودروسازان داخلی باشد که بالاخره مجبور شوند کیفیت کالاهای خود را بالا ببرند و دیگر شاهد پراید دویست میلیونی کم کیفیت نباشیم.

روزنامه جمهوری اسلامی در شماره امروز خود در گزارشی با عنوان«ورود دادستان به موضوع کیفیت خودرو های داخلی» در اینباره نوشت:

دادستان کل کشور گفت: از سازمان ملی استاندارد انتظار داریم در مورد موضوع خودرو وظیفه، تکلیف و مسئولیت قانونی خود را مورد توجه بیشتری قرار دهد.

به گزارش قوه قضاییه، حجت‌الاسلام محمد جعفر منتظری درباره ورود دادستانی کل کشور به بحث استاندارد سازی خودروسازی و اختلاف به وجود آمده میان سازمان استاندارد و پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی کل انتظامی کشور، گفت: مسئله استاندارد بودن خودروهایی که مردم از آن استفاده می‌کنند، بسیار مسئله مهمی است.

وی افزود: سازمان مربوطه در این حوزه وظیفه دارد تا تمام مقررات استاندارد خودرو که فقدان آن سلامت جامعه را تهدید می‌کند، مورد توجه و بررسی قرار دهد.

دادستان کل کشور گفت: نیروی انتظامی هم به موجب قانون و مقررات وظیفه دارد که خودروهایی که در اختیار مردم قرار می‌گیرد را رصد کرده و از تردد و شماره‌گذاری خودروهایی که فاقد استانداردهای لازم هستند، جلوگیری کند.

وی افزود: از سازمان ملی استاندارد توقع و انتظار داریم تا در موضوع خودرو به وظیفه، تکلیف و مسئولیت قانونی خود عمل کند.

منتظری با بیان اینکه موضوع سلامت مردم یک امر بسیار مهم برای ما تلقی می‌شود، تاکید کرد: متاسفانه خودروسازان داخلی آن گونه‎ای که شایسته و بایسته است، به وظایف خود عمل نمی‎کنند.

وی افزود: افراد باید بدانند که با جان مردم سر و کار دارند، بخشی از حوادثی که در جاده‌ها اتفاق می‌افتد به عدم استاندارد خودروها باز می‌گردد؛ لذا مسئول وقوع این حوادث را خودروسازان و سازمانی که مسئولیت نظارت بر این خودروها را بر عهده دارد، می‌دانیم.

دادستان کل کشور گفت: چرا سازمان ملی استاندارد نباید وظایف و تکالیف قانونی خود را به خوبی اجرا و عمل کند و نظارت دقیق بر فعالیت قطعه سازان و خودروسازان داشته باشد تا شاهد وقوع این حوادث دردناک در کشور باشیم؟

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید