کد مطلب: 19122

سقوط ارزش کل معاملات بورس امروز 3 خردادماه

امروز معامله‌گرها ۲۰۰میلیارد تومان سهام کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه خودرو و ساخت قطعات تعلق داشت و ۵.۷درصد از کل سهام سرمایه‌گذاری توسعه تجارت هیرمند معامله شد.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از اقتصادآنلاین، روز جاری در مجموع حدود چهار هزار و ۹۸۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «حکشتی»، «خگستر»، «فولاد»، «خودرو» و «شستا» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در چهارمین روز هفته معادل ۲۰۰میلیارد تومان سهام کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران دست به دست شد، گسترش سرمایه‌گذاری ‌ایران‌ خودرو پس از معاملاتی به ارزش ۱۰۰میلیارد تومان دوم شد و سهام فولاد مبارکه اصفهان نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.

سهام فنرسازی زر (خزر) با رشد ۱۷.۱درصدی قیمت پس از بازگشایی، کام سهامداران خود را شیرین کرد.

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه «خودرو و ساخت قطعات» تعلق داشت به طوری که ۵۸۰میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه «فلزات اساسی» با معاملات ۵۳۰میلیارد تومانی دوم شد و «محصولات شیمیایی» در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز ۵.۷درصد از کل سهام سرمایه‌گذاری توسعه تجارت هیرمند (بهیر) معامله شد، ۱۰نماد برتر سهم ۱۸.۲درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در سه سهم به بیش از ۱۰۰میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۶۷نماد نخست اختصاص داشت.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید