کد مطلب: 18546

بیشترین معاملات بورس 12 اردیبهشت ماه به کدام گروه ها تعلق داشت

امروز معامله‌گرها ۱۷۰میلیارد تومان سهام پالایش نفت اصفهان خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه خودرو و ساخت قطعات تعلق داشت و ۴.۲درصد از کل سهام خوراک دام‌ پارس‌ معامله شد.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از اقتصادآنلاین، روز جاری در مجموع حدود پنج هزار میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «شپنا»، «شتران»، «خگستر»، «خساپا» و «خودرو» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در سومین روز هفته معادل ۱۷۰میلیارد تومان سهام پالایش نفت اصفهان دست به دست شد، پالایش نفت تهران پس از معاملاتی به ارزش ۱۳۰میلیارد تومان دوم شد و سهام گسترش سرمایه‌گذاری ‌ایران‌ خودرو نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.

سهام کاشی صدف سرام استقلال آباده (کصدف) پس از بازگشایی ۱۴.۸درصد رشد قیمت را تجربه کرد و از طرف دیگر سهام انرژی۱ با افت ۶.۸درصدی قیمت کام سهامداران خود را تلخ کرد.

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه «خودرو و ساخت قطعات» تعلق داشت به طوری که ۶۳۰میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه «فرآورده‌های نفتی» با معاملات ۴۷۰میلیارد تومانی دوم شد و «محصولات شیمیایی» در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز ۴.۲درصد از کل سهام خوراک دام‌ پارس‌ (غدام) معامله شد، ۱۰نماد برتر سهم ۲۰.۵درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در سه سهم به بیش از ۱۰۰میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۵۷نماد نخست اختصاص داشت.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید