کد مطلب: 18261

افزایش بی سابقه قیمت نفت در بازارهای جهانی/ پیش بینی جدید از قیمت نفت

احتمال اعمال تحریم های جدید کشورهای غربی علیه روسیه باعث نگرانی سرمایه گذاران حوزه انرژی شده است.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، در حالی که اتحادیه اروپا اعلام کرده در حال بررسی گزینه‌هایی عملی برای تحریم نفت روسیه است، آمریکا می‌گوید هرگونه تحریم نفت و گاز روسیه بیش از مسکو می‌تواند به کشور‌های اروپایی صدمه وارد کند. همین موضوع باعث افزایش دوباره بهای طلای سیاه در بازار انرژی شده است. 

به نقل از خبرگزاری رویترز، در معاملات بازار‌های جهانی بهای معاملات آتی نفت برنت دریای شمال با ۱.۵۳ درصد افزایش به ۱۰۸ دلار و ۳۳ سنت در هر بشکه رسید. نفت خام وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا نیز با ۱.۶ درصد افزایش، ۱۰۳ دلار و ۷۹ سنت در هر بشکه داد و ستد شد. 

نفت برنت دریای شمال در هفت روز گذشته بیش از ۸ درصد افزایش قیمت را به ثبت رساند که می‌توان آن را نتیجه نگرانی سرمایه گذاران از تحولات اوکراین دانست. بسیاری از تحلیلگران معتقدند با توجه به تحولات جهانی و اقدامات روسیه در اوکراین معاملات در بازار انرژی در هفته‌های آتی می‌تواند با خطر‌های زیادی همراه باشد از این رو سرمایه گذاران باید با احتیاط و هوشیاری بیشتری عمل کنند.

جنت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا نیز روز گذشته به کشور‌های اروپایی هشدار داده هرگونه تحریم نفت روسیه می‌تواند موجب افزایش ناگهانی قیمت نفت و ایجاد تورمی بی سابقه در کشور‌های غربی شود.

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید