کد مطلب: 17674

150هزار تن قیر رایگان برای طرح‌های عمرانی چهارمحال و بختیاری درخواست شد

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: ۱۵۰ هزار تن سهمیه قیر رایگان برای طرح‌های عمرانی استان درخواست شده است.

 

به گزارش خبرسراسری، علی حیدری روز دوشنبه در بازدید از طرح‌های عمرانی و گردشگری بخش‌های بلداجی و گندمان شهرستان بروجن تاکید کرد: تخصیص این میزان قیر رایگان برای تصویب در سفر رییس‌جمهور به استان و به‌منظور تکمیل طرح‌های عمرانی درخواست شده است.

وی تکمیل و بهره‌برداری از طرح‌های نیمه‌تمام چهارمحال و بختیاری را از اولویت‌های اصلی مسئولان استان دانست و افزود: اختصاص ۲۵۰ دستگاه ماشین‌آلات برای شهرداری‌های استان در سفر رییس‌جمهور درخواست می‌شود.

حیدری به برنامه‌ریزی برای تکمیل و بهره‌برداری از یک طرح شاخص مدیریت شهری در هر کدام از شهرهای استان اشاره و تصریح کرد: برای تسریع در روند تکمیل و بهره‌برداری از طرح‌های نیمه‌تمام شهرداری‌های استان تا سقف ۵۰ میلیارد ریال تسهیلات از سوی سازمان همیاری شهرداری‌ها و تا سقف ۵۰۰ میلیارد ریال از سوی بانک‌ها پرداخت خواهد شد.

وی با اشاره به لزوم تجهیز تمامی شهرداری‌های استان به سنگ‌شکن و کارخانه آسفالت یادآور شد: در روند اجرای طرح‌های نهضت ملی مسکن، اجرای شبکه‌های آب و فاضلاب، راه‌سازی، بازآفرینی شهری، بازسازی بافت فرسوده و بهره‌برداری از معادن غیرفعال به شهرداری‌ها کمک می‌شود.

حیدری اظهار داشت: برای سامان‌دهی مسیر گندمان تا حاشیه تالاب بین‌المللی گندمان در قالب جاده سلامت از مصالح بومی، محلی و سازگار با شرایط زیست‌محیطی بهره‌گیری شود.

فرماندار بروجن نیز گفت: تمامی مسئولان و مجموعه مدیریت شهری برای تکمیل و بهره‌برداری از طرح‌های نیمه‌تمام این شهرستان تلاش کنند.

مسعود ملکی تاکید کرد: با توجه به ظرفیت‌های شهرستان بروجن در بخش گردشگری، اختصاص اعتبار، جذب سرمایه‌گذار و بهره‌مندی از توان بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در این حوزه مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: توسعه زیرساخت‌های گردشگری در شهرستان بروجن به اشتغال‌زایی، کاهش نرخ بیکاری، رونق اقتصادی و تحول در شاخص‌های مرتبط با پیشرفت نقش‌ بسزایی دارد.

ملکی تصریح کرد: به‌همین منظور اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان ایده‌های مرتبط با گردشگری را ارائه دهد تا بتوان نسبت به جذب سرمایه‌گذاران اقدام کرد.

معاون گردشگری، سرمایه‌گذاری و تامین منابع اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: بسته‌های سرمایه‌گذاری حوزه گردشگری در این استان تهیه شده و آماده ارائه به سرمایه‌گذاران است.

فرجام سمیعی تاکید کرد: به‌منظور تشویق سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری استان، مجوزهای قانونی در کوتاه‌ترین زمان ممکن صادر و تسهیلات مورد نیاز پرداخت می‌شود.

وی یادآور شد: ظرفیت‌های گردشگری چهارمحال و بختیاری در بخش‌های مختلف طبیعی، تاریخی، سلامت و ورزش شرایط لازم برای توجیه اقتصادی سرمایه‌گذاری در این حوزه را فراهم کرده است.

سمیعی تصریح کرد: هم‌اکنون بیش از ۸۰۰ جاذبه گردشگری در استان وجود دارد که این‌ مهم شرایط را برای انتخاب سرمایه‌گذاران به‌ منظور تصمیم‌گیری برای سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری را تسهیل می‌کند.

وی اظهار داشت: برای ارتقای کمی و کیفی شاخص‌های مرتبط با بخش گردشگری استان، تسهیلات تبصره ۱۸ به متقاضیان واجد شرایط پرداخت می‌شود.

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید