کد مطلب: 16766

کدام نمادهای بورسی بیشترین رشد را داشتند امروز 27 بهمن ماه

آخرین هفته معاملاتی بهمن با ریزش آرام شاخص‌ها به پایان رسید.

به گزارش خبر سراسری به نقل از پارسینه شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران ۸۴۵ واحد ریزش کرد و به ۱ میلیون و ۲۸۲ هزار واحد رسید. این اتفاق در حالی رخ داد که ارزش معاملات، کاهش چشمگیری نسبت به روز قبل داشته و به ۲.۴ هزار میلیارد تومان رسیده¬است. در این روز شاخص کل هم وزن نیز نسبت به روز قبل، ۲۱۸ واحد افت کرده و به ۳۲۵ هزار و ۲۸۳ واحد رسید.

نماد‌های معاملاتی شتران، خودرو، شپنا، شبندر و وتجارت بیشترین میزان تاثیرگذاری منفی را در شاخص داشتند، در حالی که ومعادن و نوری بیبشترین میزان تاثیرگذاری مثبت را در این شاخص به جای گذاشتند.

همچنین در این روز معاملاتی، ۱۵۵ نماد بورس تهران مثبت و ۲۲۴ نماد منفی بسته شدند.

در فرابورس نیز اوضاع بهتر نبود. آیفکس ۱ واحد عقب رفت و در رقم ۱۷ هزار و ۵۲۸ واحدی درجا زد. ارزش معاملات ۲.۵ هزار میلیارد تومان بود. نماد‌های معاملاتی تجلی، فزر و اتکای بیشترین میزان تاثیرگذاری مثبت را در شاخص به جاس گذاشتند، اما شرانل، فرابورس و توسن بیشترین میزان تاثیرگذاری منفی را در حرکت امروز آیفکس ایجاد کردند.

در این روز معاملاتی در فرابورس ایران، ۱۲۷ نماد مثبت بسته شد و ۱۰۴ نماد منفی بود. به این ترتیب آخرین هفته بهمن با قرمز پوشی شاخص به پایان رسید، هرچند عقبگرد امروز شاخص، چندان زیاد و غیرمنطقی نبود

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید