کد مطلب: 20803

قالیشویی در مرکز تهران با قالیشویی شاه عباسی

 

در این مقاله قصد داریم خدمات قالیشویی شاه عباسی را در مرکز تهران بررسی کنیم و دلایل برتری این قالیشویی، نسبت به قالیشویی های دیگر را بیان کنیم؛ پس با ما همراه باشید. فرش ها در معرض رفت و آمد قرار دارند و دائماً در حال کثیف شدن هستند. فرش، یکی از اجزای اصلی در دکوراسیون منزل به حساب می‌آید که زیبایی و نظافت آن، از اهمیت بالایی برخوردار میباشد. فرش ها گاها دچار مشکلاتی، مانند: پارگی، سوختگی، زرد شدگی و ... میشوند؛ چرا که همیشه در حال استفاده هستند. آسیب دیدگی فرش میتواند ظاهر فرش را تحت تاثیر قرار دهد و به دنبال آن روی زیبایی و جلوه خانه تاثیر منفی بگذارد؛ در این صورت فرش باید تعمیر شود. قالیشویی شاه عباسی در مرکز تهران شعبه دارد؛ قالیشویی در یوسف آباد و قالیشویی در ونک، از شعبات این قالیشویی میباشند. قالیشویی شاه عباسی، علاوه بر خدمات شستشوی قالی، خدمات ترمیم فرش را نیز ارائه میدهد؛ خدماتی مانند: رفوگری فرش، رنگبرداری فرش، ریشه زنی فرش، شیرازه دوزی، مبل شویی و ...، را ارائه میدهد. همچنین علاوه بر شستشوی فرش ها، شستشوی موکت ها، مبلمان، تابلو فرش و خوشخواب را نیز انجام میدهد. ارائه خدمات شستشو در این قالیشویی، با تضمین کیفیت صورت میگیرد.

شستشوی فرش در قالیشویی

با توجه به ماشینی شدن دنیای مدرن، قالیشویی ها هم از ماشینی شدن و مدرن شدن تجهیزات، عقب نمانده اند و از دستگاه های پیشرفته و جدید، و تجهیزات به روز، برای شستشوی قالی و فرش ها، استفاده میکنند. قالیشویی ها بر اساس نوع فرش، که یا ماشینی هستند یا دستباف، نحوه شستشوی فرش را انتخاب میکنند. بصورتی که در شستشوی فرش های دستباف، به علت حساسیت بالای الیاف های آن، با استفاده از مواد شوینده مخصوص، روش شستشوی متفاوتی را به کار میبرند. پس از شستشو، خشک کردن فرش از اهمیت بالایی برخوردار است. عملیات خشکشویی در اکثر قالیشویی ها، در گرمخانه انجام میگیرد. در نحوه شستشوی فرش ها، شاهد سه مدل شستشو در قالیشویی های مختلف هستیم، که آن ها را مورد بررسی قرار میدهیم: ۱.روش اول، روش سنتی میباشد که مانند شستن فرش در خانه انجام میگیرد. این روش شستشو که قدیمی‌ ترین روش شستشوی فرش میباشد، دارای مراحلی است که آن ها را بیان میکنیم: مرحله اول غبارروبی میباشد، بصورتی که ابتدا فرش را برای زدودن گرد و غبار و خاک، جارو میکنند. سپس فرش را با آب خیس میکنند. مواد شوینده و شامپو فرش را روی فرش میریزند و با فرچه، مواد شوینده را روی فرش پخش میکنند، تا کف کند و آلودگی را از درون بافت فرش، بیرون بزند. ادامه مراحل شستشو بدین صورت میباشد که فرش را از کف پاک میکنند و با آب میشویند، تا زمانی که فرش تمیز شود و روی آن کفی باقی نماند. پس از آن، فرش را آبکشی کرده و خشک میکنند. بدین‌ صورت که فرش شسته شده را زیر نور آفتاب به صورت غیر مستقیم قرار میدهند، یا در سایه، روی بند یا ارتفاع می‌اندازند، تا فرش خشک شود. سپس فرش را بسته بندی میکنند؛ بدین صورت که فرش را لوله میکنند و در کاور مخصوص قرار میدهند، و در آخر به مشتری تحویل میدهند. ۲.روش دوم، روش نیمه اتوماتیک میباشد که شستشوی فرش علاوه بر نیروی انسانی به روش ماشینی نیز صورت میگیرد. به طوری که برای شستشوی فرش، کارگران قالیشویی یا همان نیروی انسانی، شستشوی فرش را با تجهیزاتی مانند: ماشین شلاق زن و فرچه اتوماتیک یا همان ابزار ماشینی، انجام میدهند(ترکیب نیروی انسانی و ماشینی). خشک کردن فرش توسط دستگاه خشک کن صورت میگیرد. ۳.روش سوم، روش تمام اتوماتیک میباشد که شستشوی فرش، بدون دخالت نیروی انسانی انجام میگیرد و کاملا بصورت ماشینی توسط دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته و به روز، صورت میگیرد. در این روش شستشو، خشک کردن فرش در گرمخانه انجام میشود.

16

ویژگی های یک قالیشویی مناسب

با توجه به روش های موجود شستشوی فرش در قالیشویی، یکی از ویژگی هایی که یک قالیشویی مناسب باید داشته باشد این است که به بروزترین دستگاه های شستشو و تجهیزات پیشرفته مجهز باشد؛ چرا که اگر قالیشویی با روش تمام اتوماتیک، شستشوی فرش را انجام دهد، فرش را در زمان کوتاه تر و با کیفیت بالاتر میشوید و به مشتری تحویل میدهد. قالیشویی شاه عباسی با استفاده از دستگاه های پیشرفته شستشوی فرش، فعالیت قالیشویی و ارائه خدمات دیگر را در مرکز تهران، در قالیشویی ونک و در قالیشویی یوسف آباد ارائه میدهد. از دیگر ویژگی‌ های این قالیشویی می‌توان به روش متفاوت شستشوی فرش، در انواع فرش های دستباف و ماشینی اشاره کرد. خدماتی که قالیشویی شاه عباسی ارائه میدهد در سه بخش شستشوی فرش دستباف، شستشوی فرش ماشینی و شستشوی موکت ها دسته بندی میشود که به شرح آن ها خواهیم پرداخت:

شست و شوی فرش های دستباف: از آنجایی که فرش های دستباف الیاف ظریفی مانند: نخ، پنبه، ابریشم و پشم دارند، که برای جلوگیری از آسیب دیدن، نیاز به مراقبت و روش شستشوی صحیح و مخصوص، دارند؛ باید بنابر عواملی مانند: جنس فرش دستباف، نوع فرش، رنگ و طیف رنگی فرش، میزان قدیمی و با ارزش بودن فرش، میزان آلودگی فرش، نوع لکه و کثیفی فرش، فرش دستباف را با روش مخصوص، بشویند. برای جلوگیری از رنگ دهی فرش های دستباف، باید از محلول های شیمیایی خاصی استفاده کرد.

 

17


شستشوی فرش های ماشینی: شستشوی فرش های ماشینی، نیاز به حساسیت زیاد، مانند شستشوی فرش های دستباف ندارد و بوسیله دستگاه های شستشوی فرش، بصورت اتوماتیک شسته میشوند. فرش های ماشینی از الیافی مانند: آکریلیک، پلی پروپلین، پلی استر، پشم و ابریشم تولید میشود، که هر کدام برای جلوگیری از آسیب دیدن، دارای روش شستشوی خاصی میباشند.

 

 شستشوی موکت ها: موکت ها به علت چسبیده بودن به کف زمین، روش شستشوی متفاوتی نسبت به شستشوی فرش ها دارند. شستشوی موکت ها معمولاً در محل صورت میگیرد که توسط تجهیزات ماشینی و مواد شوینده مخصوص انجام میشود.

 

خدمات قالیشویی شاه عباسی

همانطور که ذکر شد، قالیشویی، علاوه بر شستشوی فرش، خدمات دیگری نیز ارائه میدهد. چند نمونه از این خدمات را بررسی میکنیم:

رفوگری فرش: رفوگری فرش، برای رفع عیوبی مانند: پارگی فرش، پوسیدگی فرش و سوختگی فرش به کار میرود که در کارخانه، این فرش ها را میدوزند و رفو میکنند.

ترمیم ریشه فرش: ترمیم ریشه فرش، برای ریشه فرش هایی استفاده میشود که دچار پوسیدگی، زرد شدگی و آسیب دیدگی شده اند، یا از بین رفته اند.

رنگبرداری فرش: رنگبرداری فرش یا قلم زنی فرش، برای فرش هایی که رنگ آن ها رفته یا قاطی شده است، انجام میگیرد؛ که معمولاً در فرش‌های دستباف اتفاق می‌افتد.

از خدمات دیگر قالیشویی میتوان به شستشوی تابلوفرش ها، موکت‌ ها، مبلمان و خوشخواب، اشاره کرد؛ که شستشوی بعضی از موارد ذکر شده در قالیشویی صورت میگیرد و شستشوی برخی دیگر، در محل. مثلاً برای شستشوی مبلمان و خوشخواب ها، یک نیروی متخصص در زمینه شستشو و خشکشویی به محل اعزام میشود و با جاروها و دستگاه های مخصوص، مبلمان و خوشخواب ها را میشویند، لکه برداری میکنند و در نهایت خشک میکنند. اگر در مرکز شهر هستید و میخواهید فرش هایتان را با بهترین کیفیت بشویید، میتوانید قالیشویی شاه عباسی را که در مرکز شهر تهران شعبه دارد، مانند: قالیشویی ونک و قالیشویی یوسف آباد، را انتخاب کنید و فرش هایتان را به آن ها بسپارید، تا در کوتاه‌ ترین زمان ممکن، بهترین خدمات شستشو و ترمیم را برای شما ارائه دهند.

سخن آخر

فرش ها، یکی از مهم ترین اجزای دکوراسیون خانه به شمار میروند. بطوریکه زیبایی و تمیزی فرش ها، میتواند نما و جلوه زیبایی به خانه بدهد، از این جهت شستشوی فرش ها، از اهمیت بالایی برخوردار میباشد. هنگام خانه تکانی و تمیز کردن منزل، نظافت فرش ها، مبلمان، تابلوفرش ها و خوشخواب ها، از اولویت های تمیزی خانه به حساب می‌آید و شستشوی آن ها، بسیار مورد توجه قرار میگیرد. از آن جهت که سپردن این وسایل به قالیشویی میتواند در زمان و هزینه ها صرفه جویی کند، همچنین قالیشویی ها دارای خدماتی هستند که علاوه بر شستشو، ارائه میدهند، بهتر است شستشوی فرش ها، تابلو فرش ها، موکت ها، مبلمان و خوشخواب ها را به قالیشویی خوبی که شستشو را با تضمین کیفیت و هزینه مناسب انجام دهد، مانند قالیشویی شاه عباسی، بسپاریم.

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید