کد مطلب: 17732

وزیر بهداشت:اجرای طرح عدالت و تعالی نظام سلامت،اولویت وزارت بهداشت است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: عملیاتی شدن طرح "عدالت و تعالی نظام سلامت" اولویت این وزارتخانه است و نقش مهمی در گسترش خدمات در مناطق کم برخوردار دارد.

به گزارش خبرسراسری،دکتر بهرام عین اللهی روز پنج‌شنبه در جریان سفر هیات دولت به خراسان رضوی، در جلسه شورای اداری شهرستان بردسکن افزود: اجرای برنامه عدالت و تعالی نظام سلامت یکی از اولویت های وزارت بهداشت است که با همکاری و مشارکت روسا و مسوولان دانشگاههای علوم پزشکی کشور میسر است و از این طریق می‌توان در جهت رفع  مشکلات و کمبودها در حوزه سلامت گام برداشت. 
وی حضور هیات دولت در مناطق محروم و کم برخوردار را نشان از دغدغه دولت در رفع مشکلات مردم در نقاط مختلف کشور دانست وگفت: پس از دوران هشت سال دفاع مقدس و پس از مایوس شدن دشمن از حربه های مختلف برای به زانو در آوردن میهن، کشورمان درگیر تحریم ها و فشارهای ناجوانمردانه متعددی شد و امروز دشمنان انقلاب اسلامی تلاش می کنند با تحریم ها و فشار بیشتر، مردم را از انقلاب اسلامی مایوس کنند.  
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در ادامه افزود: تحریم های ظالمانه و  مسدود کردن منابع غذایی و دارویی فشارهای مضاعفی را به مردم وارد می کند و هدف این است که دولت به هدف اصلی خود که افزایش رفاه مردم است، نرسد.  
دکتر عین‌اللهی بیان کرد: در آغاز کار دهولت سیزدهم، روزانه ۵۰ هزار مورد ابتلا به کرونا، ۱۸ هزار بستری، هشت هزار بیمار در بخش‌های مراقبت ویژه بستری می شدند و روزانه بیش از ۷۰۰ هموطن جان خود را از دست می دادند، بنابراین از همان ابتدای کار دولت، تلاش شد به دور از وعده و قول دادن به مردم، به اهداف خود عمل کنیم که خوشبختانه اقدامات خوبی در این زمینه برداشته شده است.  
وی تصریح کرد: تاکنون ۱۴۷ میلیون واکسن با کمک مردم تزریق شده  و در این برنامه اگر تنها از ظرفیت پرسنل بهداشتی و درمانی استفاده می‌شد، تزریق این تعداد واکسن دو سال زمان می برد اما با مشارکت مردم، هم اکنون کشورمان در زمره ۱۰ کشور جهان  در اجرای موفق برنامه واکسیناسیون به شمار می‌رود.  

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید