کد مطلب: 24018

وزیر آموزش و پرورش:

امپراطوری رسانه‌ای دشمن در پی ایجاد فاصله بین نسل جوان و شهداست

وزیر آموزش و پرورش گفت: دشمنان با امپراطوری رسانه‌ای می‌خواهند بین این نسل و نسل شهدا فاصله ایجاد کنند و از درس و معنویت دور کنند.

امپراطوری رسانه‌ای دشمن در پی ایجاد فاصله بین نسل جوان و شهداست

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایسنا، یوسف نوری یکشنبه ۸ آبان در آیین یادبود سه شهید دانش آموز حادثه تروریستی شاهچراغ(ع) که در دبیرستان احمد خمینی (ره) شیراز برگزار شد، بیان کرد: نسل محمدرضا کشاورز، این شهید دانش آموز در شرایط تحریم، نهال انقلاب را به درختی تناور تبدیل کرده‌اند که هیچ گزندی نبیند و ریشه او عمیق تر خواهد شد.

او با بیان اینکه در نظام تعلیم و تربیت امروز انسان‌هایی پا به عرصه وجود گذاشتند که در بخش علم و فناوری تمام قله‌های افتخار را فتح کرده‌اند، افزود: دشمنان با امپراطوری رسانه‌ای می‌خواهند بین این نسل و نسل شهدا فاصله ایجاد کنند و از درس و معنویت دور کنند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به وجود ۳۶ هزار دانش آموز شهید در کشور، گفت: این شهدای دانش آموز راه صد ساله را یک شبه پیموده‌اند و رشد ما بواسطه این فرهنگ است که در سلول‌های بنیادی، در نانو و یا در خودکفایی در تولید بنزین حرفی برای گفتن داریم.

محمدخلیل عسکری، مدیرکل اداره آموزش و پرورش فارس نیز در این مراسم بیان کرد: در دوران دفاع مقدس دانش آموزان بودند که اجازه ندادند گلوله‌ها وارد خاک ایران شود، چرا که مدارس، سنگر هویت ماست. 

او شهادت را نقطه عطفی برای دانش آموزام انقلابی دانست و خطاب به دانش آموزان گفت: شما بعنوان پرچم دار هویت ملی، مسیر را در ۱۳ ابان نشان دهید و جلو روید.

عسکری خاطرنشان کرد: مردم شیراز حماسه بینظیری خلق کردند و ۱۳ ابان هم پرشور و پر انگیزه تر حضور خواهند یافت.

او گفت: امروز در تمام مدارس فارس برنامه‌هایی بیاد شهدای  دانش آموز حادثه تروریستی دارند و از دیروز کارگروه تدوین برنامه برای برگزاری مراسم شهادت برگزار کرده‌اند.

این مراسم در دبیرستان شاهد سید احمد خمینی شیراز محل تحصیل شهید محمد رضا کشاورز با حضور خانواده این شهید برگزار شد.

دیدگاه تان را بنویسید

تبلیغات متنی