کد مطلب: 21089

پیش بینی وضعیت هوای کشور طی روزهای آینده

کارشناس هواشناسی در مورد فعال شدن سامانه بارشی مونسون در روزهای آینده گفت: بعید می‌دانیم این سامانه حداقل تا پنج روز آینده فعال شود.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از فارس، سمیه لطفی، کارشناس هواشناسی خراسان جنوبی امروز به رسانه ها اعلام کرد: مطابق با الگوی نقشه‌های داده و تصاویر ماهواره‌ای هواشناسی باتوجه به شیو فشاری حاکم بر سطح زمین تا اوایل هفته آینده وزش باد و گاهی گرد و خاک و در مرز شرقی گاهی وزش باد شدید با وقوع طوفان و گرد و خاک نیز قابل پیش بینی است.

وی افزود: دمای هوا تا روز جمعه تغییر محسوسی ندارد و نوسان دما در محدوده شرایط عادی قرار دارد، اما شنبه تا دوشنبه هفته آینده سه تا پنج درجه افزایش دما خواهیم داشت.

این کارشناس هواشناسی با بیان اینکه سامانه مانسون سه شنبه تا پنج شنبه هفته گذشته منطقه خراسان جنوبی را تحت تاثیر قرار داد، ادامه داد: در هفته گذشته فعالیت سامانه بارشی مانسون در نوار جنوبی کشور حاکم بود که شهرستان‌های طبس، نهبندان و خوسف نیز از آن تاثیر پذیرفت.

لطفی با بیان اینکه بیشترین میزان بارش در نایبند طبس با ۵۱ میلی متر بارش بوده است، اظهار کرد: کریت و خرو طبس نیز از این سامانه تاثیر گرفتند و شاهد بارش‌هایی بودیم.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید