کد مطلب: 19416

خیز جدید گرد و غبار کدام استان ها را در برمی گیرد؟

کارشناس سازمان هواشناسی از کاهش محسوس دما در چهار استان و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق کشور خبر داد.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از اقتصادآنلاین، «فریبا گودرزی» آخرین وضعیت جوی کشور برای امروز، ۱۵ خردادماه و روزهای آتی را تشریح کرد و گفت: از بعد از ظهر و اوایل شب در برخی از مناطق  شمال غرب، غرب استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس و ارتفاعات و دامنه‌های البرز رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی و احتمالاً گردوخاک را خواهیم داشت.

 

وی افزود: این وضعیت برای روزهای دوشنبه و سه‌شنبه علاوه بر مناطق مذکور در ارتفاعات و دامنه‌های البرز در گیلان، مازندران، گلستان و برخی مناطق مرکز کشور و برای روز چهارشنبه در برخی از مناطق شمال شرق و شمال غرب کشور پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه برای سه روز آینده در برخی از مناطق شمال شرق، شرق و جنوب شرق در برخی ساعات وزش باد شدید همراه با گرد و خاک را شاهد خواهیم بود، عنوان کرد: این شرایط در منطقه زابل می‌تواند به صورت طوفان گرد و خاک رخ دهد.

گودرزی برای استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام و خوزستان وزش باد شدید همراه با گرد و خاک را پیش بینی کرد و گفت: این پدیده سبب کاهش کیفیت هوا در این مناطق  می‌شود.

وی ادامه داد: از روز سه‌شنبه در گیلان و روز چهارشنبه در اردبیل، مازندران و گلستان به طور محسوسی هوا خنک‌تر می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه تهران امروز در برخی ساعات وزش باد شدید و گرد و خاک را تجربه می‌کند، اظهار کرد: بیشینه دما در پایتخت به ۳۶ درجه بالای صفر می‌رسد

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید