کد مطلب: 18843

آخرین جزئیات از تغییر زمان برگزاری کنکور سراسری 1401

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که برگزاری آزمون سراسری سه ماه زودتر از موعد مقرر نباید برگزار شود.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایرنا، جواد نیک بین در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی در تذکری با استناد به ماده ۲۲ آیین نامه داخلی مجلس گفت: کنکور سراسری باید مطابق قانون مصوب مجلس در سال‌های ۹۵ و ۹۶ مبنی بر تبصره ماده (۵) آیین‌نامه اجرایی قانون سنجش و پذیرش دانشجو و مصوبه هیأت وزیران در تاریخ ۱۲ اردیبهشت ۹۶ برگزار شود بنابراین اگر قرار است تغییری در منابع و مواد آزمون ایجاد شود باید یک سال قبل به داوطلبان اعلام کرد.

نماینده مردم کاشمر در مجلس افزود: فرصت طلایی برای داوطلب در ۲ تا سه ماه آخر است که باید جمع‌بندی کنند اما متأسفانه خلاف قانون و رأی دیوان عدالت اداری و  مراکز ذی‌صلاح می‌خواهند کنکور را در همین هفته برگزار کنند که مهرماه دانشجو سر کلاس باشد.

وی تاکید کرد: قصد دارند کنکور را سه ماه زودتر برگزار کنند این یعنی یک سال زحمت جوانان که به دو تا سه ماه آینده بستگی دارد از بین برود که بهتر است با روح و روان جوانان این کشور بازی نکنید.

در ادامه محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی گفت: باید دقت کرد و دید که این مسئله مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی بوده یا خیر. اما کمیسیون آموزش و آقای منادی سفیدان(رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس) موضوع را بررسی کنند که حتما طبق قوانین و مقررات باشد تا حقی ضایع نشود چرا که زمان هم کم است.

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید