کد مطلب: 18058

پوشش بیمه ای رایگان برای 2 میلیون ایرانی

معاون وزارت رفاه گفت: بر اساس آمار تا پایان ۱۴۰۰، حدود ۵.۴ میلیون نفر بیمه ندارند و حدود ۲ میلیون نفر جزو سه دهک پایین باید رایگان بیمه شوند.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،به گفته حمزه ای در برنامه تلویزیونی میز اقتصاد، شناسایی افراد نیازمند و فاقد پوشش بیمه برای بیمه شدن رایگان اولویت وزارت رفاه است و به زودی آخرین آمار افراد فاقد پوشش بیمه‌ای با همکاری سازمان بیمه سلامت استخراج و اعلام می‌شود.

وزیر بهداشت دیروز اعلام کرد که همه ایرانیان تا پایان سال بیمه همگانی می‌شود.

برای ۶ تا ۸ میلیون نفری که فاقد پوشش بیمه‌ای هستند، مبلغ ۶ هزار میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده تا افراد تحت پوشش بیمه سلامت قرار بگیرند.

بر اساس لایحه بودجه ۱۴۰۱ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف است با استفاده از پایگاه رفاه ایرانیان، ظرف دو هفته بعد از ابلاغ این قانون شماره ملی افراد فاقد بیمه پایه از سه دهک پایین درآمدی را در اختیار سازمان بیمه سلامت قرار دهد.

سازمان بیمه سلامت مکلف است ظرف یک هفته این اشخاص را بدون نیاز به ثبت نام و حضور آن‌ها تحت پوشش بیمه رایگان قرار دهد. همچنین این سازمان مکلف است سایر افراد متقاضی را در صورت تأیید بر اساس آزمون وسع (با استفاده از پایگاه رفاه ایرانیان) تحت پوشش بیمه رایگان قرار دهد. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موظف است به نحوی برنامه‌ریزی نماید که پرداخت توسط بیمار نسبت به سال ۱۴۰۰ افزایش پیدا نکند.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید