کد مطلب: 18030

توصیه های مهم در پی اعلام وضعیت هشدار نارنجی از سوی سازمان هواشناسی

معاون عمرانی استاندار تهران گفت: فعالیت های ورزشی و حضور کودکان و نوجوانان و دانش آموزان در حیاط و فضای باز در روز چهارشنبه ممنوع است.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از استانداری تهران، عابد ملکی در این باره گفت: مطابق اعلام وضعیت هشدار نارنجی از سوی سازمان هواشناسی مبنی بر وضعیت  باد شدید در سطح استان تهران برای غروب سه شنبه و روز چهار شنبه و احتمال پدیده گرد و غبار و بالا رفتن شاخص آلودگی هوا، کمیته اضطرار آلودگی هوای استان تهران با حضور همه اعضاء بعد از ظهر روز سه شنبه ۲۳ فروردین تشکیل جلسه داد.

وی ادامه داد: در این جلسه پس از بررسی تصاویر ماهواره ای و گزارش سازمان هواشناسی در روز چهارشنبه، وضعیت ناسالم برای گروه های حساس پیش بینی شد، بنابراین ضمن اعلام هشدار نارنجی به هم استانی های عزیز مقرر شد که فعالیت های ورزشی و حضور کودکان، نوجوانان و دانش آموزان در فضای باز و فعالیت بدنی آن ها ممنوع باشد.

خودداری بیماران قلبی، ریوی و سالخوردگان از حضور در فضای باز
ملکی با اشاره به توصیه های انجام شده به شهروندان در این جلسه اظهار داشت: توصیه می شود بیماران قلبی، ریوی، سالخوردگان و کودکان حتی الامکان از قرارگیری در فضای باز و مواجهه با هوای ناسالم پرهیز کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران افزود: ضمنا با توجه به وزش باد شدید از شهروندان تقاضا دارم که حداکثر مراقبت لازم را انجام دهند.

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید